رای شما post

در طراحی کارت ویزیت به جز خلاقیت در طراحی محتوا، اشکال، لوگو، تایپوگرافی و … مسئله مهم دیگر نکات مربوط به چاپ کارت ویزیت سایز استاندارد، جنس و پوشش سطحی کارت ویزیت، فرم و قالب،رزولوشن چاپ و فرمت فایل کارت ویزیت و … است که هر طراحی لازم است با آن آشنا باشد. در این مطلب به بیان نکات مهم در خصوص رعایت استانداردهای کارت ویزیت می پردازیم.

رعایت استانداردهای کارت ویزیت در طراحی

رعایت استانداردهای کارت ویزیت در طراحی

رعایت استانداردهای کارت ویزیت

چاپ کارت ویزیت به دو نوع تقسیم می شود: دیجیتال و افست (Offset)
استانداردهای کارت ویزیت افست برای اندازه کارت ویزیت ۴٫۸*۸٫۴ است که با در نظر گرفتن حاشیه برش باید نوشته ها از هر طرف کار ۳mm فاصله داشته باشد که هنگام برش محتوای اصلی کارت از بین نرود.

سایز استاندارد کارت ویزیت دیجیتال از افست مقداری بزرگتر است و سایز کارت ویزیت دیجیتال ۵*۹ می باشد. در اینجا هم مثل نوع افست بهتر است ۳mm حاشیه خالی از هر سمت بگذاریم.

پوشش سطحی و فیزیکی کارت ویزیت

خیلی از کارت ویزیت های بدون پوشش فیزیکی هستند. اما اگر کارفرما مایل باشد می توان از پوشش های ضد آب UV، سلفون و لمینت نیز استفاده کرد.

برجسته کردن محتوای کارت ویزیت

این کار با اعمال فشار یا گرما به سطوح مورد نظر انجام پذیر است که این کار بدون اعمال جوهر به سطح کار انجام می گیرد. در کارت ویزیت معمولا آدرس یا لوگو که می خواهیم بیشتر دیده شود را برجسته می کنند.

 


چاپ کارت ویزیت فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


 

کارت ویزیت دایکات( Diecut)

کارت ویزیت دایکات دارای فرم و قالب خاصی است که طرفداران و مشتریان خاص خود را نیز دارد. مثلا گروهی از این کارت ویزیت دایکات دارای قالبی به شکل تم لوگوی شرکت است. کارت ویزیت با ویژگی های دایکات و اندازه های غیر متعارف در کاربردهای خاص می تواند جذابیتهای بصری زیادی ایجاد کند.

سوالات متداول

۱-استانداردهای کارت ویزیت معمولی ِ یک رو، بعد از انجام برش چه سایزی است؟     
۸٫۲ * ۴٫۶
۲-کارت های ویزیت معمولی ِدورو، بعد از انجام برش باید چه سایزی داشته باشد؟   
۸٫۲ * ۴٫۶
۳-کارت های ویزیت لمینت بعد از انجام برش باید چه سایزی داشته باشد؟
۸٫۹ * ۵٫۶
۶-سایز خاص چیست؟
کارت ویزیت هایی که درسایزهایی متفاوت با سایزهای معمول باشد.

۷- لت چیست؟
هنگامی که سایز کارت سفارش داده شده ضریبی از اندازه های استاندارد باشد. مثلا (۸.۲ * ۹.۸) یا مثلا (۱۶.۴ * ۴.۶) ۲ لت حساب می شود. اگر اندازه کارت سفارشی سه برابر استانداردهای کارت ویزیت باشد، ۳ لت و….. حساب میشود.

۸-گوشه گرد و گوشه تیز چیست؟
همه کارت ویزیت ها بعد از برش گوشه‌های تیزی دارند. اگر کارفرما سفارش گوشه گرد دهد باید گوشه ها گرد شوند. اکثراً سفارش‌های لمینت گوشه‌ی گرد است. گرد کردن گوشه های کارت ویزیت بادستگاه گوشه گرد کن اتوماتیک و با دقت بالا انجام می شود.

۹-انتخاب رنگ در کارت ویزیت باید چگونه باشد؟

هنگام طراحی کارت ویزیت افست باید شماره هر رنگی که می خواهید استفاده کنید را از کتاب رنگها انتخاب کنید، نکته قابل توجه این است در کارت ویزیت دیجیتال رنگها نسبت به کارت ویزیت افست بسیار به رنگی که در مانیتور می بینیم نزدیکتر است و همین موضوع باعث بالا رفتن کیفیت چاپ در چاپ دیجیتال شده است.

نکته مهم: فرمت فایل کارت ویزیت باید Jpg ، Tiff باشد و رنگ آن هم حتماً باید CMYK باشد.رزولوشن چاپ کارت ویزیت هم ۳۰۰ Dpi است.

حال که با اصلی ترین استانداردهای کارت ویزیت در حین طراحی و تولید آشنا شدید می توانید به راحتی از طریق مرکز چاپ قاصدک پرینت، نسبت به سفارش کارت ویزیت خود اقدام کنید. مرکز چاپ قاصدک سفید قابلیت چاپ انواع و اقسام کارت های ویزیت را داراست و می تواند در کمترین زمان ممکن و با بهترین هزینه، کارت ویزیت دلخواه شما را تولید کند.


چاپ کارت ویزیت فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید