رای شما post

بعد از تولید لباس های مختلف، استفاده از انواع لیبل لباس الزامی می باشد. از لیبل لباس برای معرفی کردن برند، آشنا کردن مخاطب با سایز، آدرس، جنس و… مربوط به لباس استفاده می شود. این لیبل ها که با نام اتیکت لباس نیز شناخته می شود، انواع مختلفی دارند که در این مقاله قصد معرفی آنها را داریم. در حالت کلی لیبل لباس را می توان به دو دسته اتیکت معرفی و اتیکت قیمت تقسیم بندی کرد که هر کدام از جنس های متنوعی ساخته می شوند.

لیبل لباس

اتیکت معرفی

این نوع از اتیکت ها معمولا از جنس نخ می باشند و به لباس دوخته می شوند. اتیکت ها شامل اطلاعات مختلفی از جمله جنس لباس، شرکت تولید کننده، کشوری که جنس در آن تولید شده است، سایز، فراوری و دستورالعمل شست و شو و در برخی، آدرس تولیدی می باشد. وجود اتیکت به نوعی ماهیت کلی لباس را مشخص می کند و شناسنامه لباس خریداری شده می باشد. اتیکت ها جنس های مختلفی دارند. از انواع آن می توان به کاغذی و پارچه ای اشاره کرد.

اتیکت پارچه ای

اتیکت های پارچه ای را می توان درون لباس خریداری شده مشاهده کرد.اغلب این اتیکت ها را در صورتی که شلوار خریداری کرده باشید، دور کمر می دوزند و یا در صورتی که پیراهن خریداری کرده باشید، در یقه لباس و یا پهلوی لباس نصب می کنند. این مدل اتیکت لباس را می توان روشی برای تبلیغ مارک و تولید کننده آن در نظر گرفت. برندینگ باعث می شود تا تولیدی شناخته تر شده و در نتیجه مشتریان بیشتری را به خود جذب کند. استفاده از اتیکت، اگرچه ممکن است باعث اذیت مصرف کننده شود، اما یک اصل است و می تواند در آینده به فروش بیشتر محصولات شما منجر شود.


چاپ لیبل فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک


لیبل قیمت

از لیبل قیمت برای مشخص کردن هزینه خرید کالا استفاده می شود. این لیبل ها، دسته بندی و جنس مختلفی دارند. بعضی از این لیبل ها به صورت چسبی بوده و به لباس وصل می شود و در صورت خریداری شدن می توان آنها را جدا کرد. مدل دیگری از لیبل ها به صورت کارت های کاغذی و یا مقوایی بوده که به وسیله یک بند نخی، زنجیر فلزی و یا بست پلاستیکی به لباس متصل می شود و می توان آنها را جدا کرد.

اتیکت کاغذی (لیبل لباس)

اتیکت کاغذی (لیبل لباس)

لیبل های قیمت علاوه بر آنکه هزینه خرید جنس را مشخص می کند، می تواند حاوی اطلاعات دیگری نیز باشد. به عنوان مثال در لباس ها، علاوه بر آنکه قیمت را نمایش می دهند، رنگ و سایز کالا را نیز مشخص می کند که به واسطه آن می توان رنگ و سایز مورد نظر را انتخاب کرد و آنرا خریداری نمود. همجنین می توان بر روی این لیبل های قیمت، بارکد قرار داد تا بواسطه آن جنس توسط رایانه شناسایی شود و فرایند خرید لباس به صورت سیستمی جلو رود.

اتیکت های کاغذی و مقوایی، در دسته از لیبل لباس قرار می گیرند و تمام اطلاعاتی را که برای خرید یک محصول نیاز است به صورت یکجا در اختیار خریدار قرار می دهد. این مدل از لیبل لباس را می توان در جنس های کاغذی، پلاستیکی و… تولید کرد. بسته به درخواست متقاضی می توان سایز این اتیکت ها را تغییر داد. معمولا این تیکت ها در قسمت جلوی لباس متصل می شود تا در معرض دید مشتری قرار بگیرد و بتواند به سرعت از قیمت، اندازه و جنس کالا مطلع شود. جداسازی این اتیکت ها بعد از خرید می بایست انجام شود و صرفا جنبه اطلاع رسانی به مشتری را دارا می باشد.

اگرچه لیبل های کاغذی و پارچه ای در صنایع مختلف استفاده می شود اما بیشتر با نام لیبل لباس شناخته می شود.