رای شما post

طراحی جذاب، چیدمان هوشمندانه عناصر، تصاویر باکیفیت و سازماندهی ، اساسی ترین گام ها در طراحی کاتالوگ محسوب می شوند. به علاوه کسب و کارهای متفاوت غالبا نیازمندی های کاملا متفاوتی دارند. برای مثال کاتالوگ یک فروشگاه بزرگ لوازم ورزشی کاملا متفاوت با کاتالوگ یک فروشگاه ساعت می باشد. این مورد را همیشه در نظر داشته باشید که یک سایز یکسان برای چاپ کاتالوگ همه کسب و کارها مناسب نیست.

از آنجایی که کاتالوگ ها معمولا برای توضیحات بخش های مختلف و یا نشان دادن یک محصول به کار می رود، می باید علاوه بر رعایت دستورالعمل های لازم، نوآوری را نیز بکار گرفت تا مخاطب علاوه بر بهرهمندی از اطلاعات موجود در کاتالوگ، از کیفیت چاپ و طراحی کاتالوگ نیز لذت کافی را ببرد.

۳ نکته مهم در طراحی کاتالوگ

سوالی که مطرح می شود این است که باید از کجا شروع کنیم؟ در ادامه به ذکر نکاتی می پردازیم که بکارگیری آنها در طراحی و چاپ کاتالوگ بسیار مفید خواهد بود:

۱٫برای مخاطبان خود طراحی کنید:
عملکرد یک کاتالوگ خوب با میزان فروشی که می تواند ایجاد کند سنجیده می شود. به عبارتی طراحی کاتالوگ باید دقیقا برای مشتری هدف خود صورت بگیرد. اگر مشتریان هدف شما از رده سنی جوانان هستند یقینا طراحی کاتالوگ شما باید کاملا متفاوت از زمانی باشد که مخاطبان شما افراد میانسال تشکیل می دهند. اگر مخاطبان شما گروههای متفاوتی هستند شاید بهتر باشد که چند طرح مختلف برای چاپ کاتالوگ خود درنظر بگیرید تا بتوانید سلایق مختلفی را پوشش دهید.

طراحی کاتالوگ مناسب

طراحی کاتالوگ مناسب

۲٫سایز و فرمت مناسب:
در طراحی کاتالوگ حتما فضای کافی را به محصولات خود اختصاص دهید. وقتی کاتالوگ خود را طراحی می کنید مطمئن شوید که کاتالوگ شما به قدر کافی بزرگ باشد تا بتواند مانند ویترین مغازه تمامی محصولات شما را به خوبی نمایش دهد و توجه مخاطبان را به مهمترین محصولات و خدمات شما به خوبی جلب کند.

باید تعداد صفحات کاتالوگ، فرمت و حسی که به مخاطب با خواندن کاتالوگ دست میدهد را همواره درنظر داشته باشیم. برای مثال چنانچه شما در زمینه عکاسی یا ساعت سازی فعالیت می کنید بهتر است طرح کاتالوگ شما به گونه ای باشد که المان های کمتری در صفحات قرار بگیرد و در عوض با برجسته سازی عکس، توجه مخاطبان را به کاتالوگ بیشتر جلب کنید و طرح منحصربه فردی ایجاد کنید.


چاپ کاتالوگ فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


۳٫استفاده از تصاویر باکیفیت:
تصاویر محصولات و خدمات شما، محور اصلی طراحی کاتالوگ می باشند. همواره به این نکته توجه داشته باشید که تصاویر محصولات ارزشمند تر خود را در کاتالوگ بزرگتر از محصولات کم ارزش خود قرار دهید. تصاویر خوب محصولات شما را جذابتر جلوه می دهد و میتواند منجر به افزایش فروش شما بشود. اطمینان حاصل کنید که تمامی تصاویر شما از نور خوبی برخوردار باشند و رزولوشن آنها برای چاپ کاتالوگ مناسب باشد.

کار شما پس از طراحی کاتالوگ و چاپ آن هنوز تمام نشده است! پس باید نتیجه طراحی کاتالوگ خود را به دقت بررسی و ارزیابی کنید و به سوالات زیر پاسخ دهید:

آیا بخش معیوبی در کاتالوگ وجود دارد و این بخش در کجای کاتالوگ واقع شده است؟

نمای کلی کاتالوگ و حسی که به مخاطب می دهد سبب افزایش فروش می شود یا مانع فروش می شود؟

چه مدت پس از توزیع کاتالوگ ها در میان مخاطبان اولین فروش حاصل شده است؟

بازخورد کاتالوگ ها در میان مخاطبین چه بوده و چگونه با آن در تعامل بوده اند؟

همانطور که می بینید فرآیند طراحی و چاپ کاتالوگ کمی زمانبر است و نیازمند تعهد، بردباری و آزمون و خطا است. بکارگیری تمامی موارد فوق منجر به افزایش فروش شما می شود و باعث می شود مشتریان شما باز هم برای خرید بیشتر به شما مراجعه کنند.