رای شما post

تعریف و تاریخچه لیبل  (Label)

برچسب ظریفی که بر روی کالا چسبانده می‌شود لیبل نام دارد. لیبل معمولاً حاوی اطلاعاتی درباره مشخصات یک کالا یا شی می‌باشد و روی اجسام چسبانده می‌شود در حالی که موارد مشابه مانند “تگ” بر روی اجسام نصب می‌شوند که این مورد درباره‌ی همه‌ی اجسام امکان‌پذیر نمی‌ باشد. قیمت لیبل در مقایسه با تگ و موارد مشابه ارزان‌ تر است.

استفاده‌ی رسمی از برچسب و بارکد به سال ۱۹۳۰ باز می‌گردد. علت به‌ کارگیری لیبل‌ سرعت بخشیدن به امور مربوط به خرید‌ و‌ فروش بود و تکنیک‌ های مورد استفاده در این باره، هنوز هم در حال پیشرفت است.

انواع لیبل

برچسب ها انواع و اقسام مختلفی دارند و هر کدام از آنها در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند. از برچسب ها به منظور برچسب های گارانتی، امنیتی، معرفی و … استفاده می شود که در زیر به آنها خواهیم پرداخت:

کاغذی  (paper Label)

از نظر نوع و مارک، متنوع‌ترین نوع برچسب است. لیبل کاغذی شامل انواع  لیبلِ مات – گلاسه – نیمه گلاسه در رنگ‌های مختلف به صورت معمولی و برچسبی عرضه می‌شود. محیط مصرف این نوع لیبل، محل‌ها و مکان‌های خشک و پاکیزه بوده و عمر مفید آن کوتاه است.


چاپ لیبل فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


بی رنگ و شفاف (Transparent Label)

مشخصه‌ی این نوع، قابل رؤیت بودن نوشته‌های روی آن از هردو سو است. عمده‌ی مصرف آن بر روی شیشه‌های اتومبیل و برخی از کارت‌های ضمانتی و برچسب‌های دارای کاربرد بر روی  شیشه‌ها می‌باشد.

حرارتی  (Thermal Label) 

چاپ این نوع، بدون ریبون و توسط حرارت انجام می‌شود. عمده‌ترین موارد استفاده‌ی از آن در بخش پوشاک و منسوجات می‌باشد.

اموال (Asset Label)

یکی از ضخیم‌ ترین انواع برچسب می‌باشد و دارای مختصات “سکوریتی” هست.

انواع لیبل

انواع لیبل

متال (Metal Label)

از مقاوم‌ترین نوع برچسب ها در برابر انواع پاک‌کننده‌ها است چون چاپ بر روی آن‌ها بیش‌تر با “ریبون رزین” انجام می‌شود. ضدخش و دارای قدرت چسبندگی زیاد در سرما و گرما (از ۴۰- تا۲۲۰+ درجه) می‌باشد و اکثراً در لوازم برقی و خودرو کاربرد دارد.

پشت متال (Back Metal Label)

“لیبل پشت متال”یکی از بالاترین قدرت‌های چسبندگی در میان برچسب ها را دارد. عمده‌ی مورد مصرف آن بر روی سطوح لغزان و روغنی است.

وُید  (Void Label)

این نوع لیبل، مقاومت زیادی در مقابل کش آمدن و گرما (تا ۸۰ درجه) دارد. بیش‌تر به دو نوع: نقره‌ای و شطرنجی تقسیم می‌شود. قسمتی از نوع شطرنجی آن در هنگام جدا شدن از سطحی که به آن چسبانده شده روی سطح مذکور مانده و قابل استفاده‌ مجدد نمی‌شود. در مدل نقره‌ای، با کندن آن از سطحی که به آن چسبانده شده کلمه‌ی VOID بر سطح، نقش می‌بندد و دیگر قابل استفاده‌ مجدد نیست. عمده‌ی مصرف آن در مباحث گارانتی است.

سکوریتی (Security Label)

کاربرد این برچسب ها به عنوان برچسب اموال و یا در موارد مرتبط با مباحث گارانتی می‌باشد. در صورت تلاش برای کندن آن، این لیبل مانند گچ خُرد می‌شود.


چاپ لیبل فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


پی وی سی (Pvc Label)

دارای دو نوع مات و براق است. عمده‌ی پایداری آن در برابر عوامل طبیعی از قبیل تابش آفتاب یا باد و باران می‌باشد. از این برچسب ها در لوازم برقی و خودرو کاربرد بیشتر استفاده می شود.

تایوک (Tywac Label)

از الیاف فشرده شده‌ی پارچه‌ ای ساخته می‌شود و در موارد مرتبط با خودرو به کار می‌رود.

پارچه ای (Fabric Roll)

این برچسب ها در صنایع پوشاک کاربرد گسترده‌تری دارد و در آن از چسب استفاده نمی‌شود.

 امنیتی (Tag Label)

در حقیقت این برچسب نوعی دزدگیر است! که مرتبط به نوعی سیستم مغناطیسی در محل مورد استفاده بوده و باعث جلوگیری از خروج غیر مجاز کالا یا اشیاء از محل مورد نظر می‌شود.