رای شما post

قبل از تصمیم گیری برای انتخاب نوع چاپ، می بایست اهداف هر مدل از چاپ را شناسایی کرد و به وسیله آن، بهترین و مناسب ترین نوع چاپ را برگزید. اهداف چاپ دیجیتال و سایر چاپ ها می بایست بررسی شود و سپس با توجه به نیاز مخاطب مورد انتخاب قرارگیرد.

امکانات و اهداف چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال دارای امکانات متعددی است که در زیر به آنها می پردازیم:

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال

چاپ اطلاعات متغیر (Variable Data Printing)

یکی از مهمترین اهداف چاپ دیجیتال، امکان تغییر اطلاعات است. به این معنا که هر زمانی که اپراتور وارد صفحات جدید می شود، می تواند اطلاعاتی را که به صورت بیت وارد چاپگر شده است را تغییر دهد. همین امر موجب می شود تا اپراتور بتواند اطلاعات شخصی شده را نیز چاپ کند.

در روش های سنتی امکان چاپ اطلاعات متغیر وجود نداشت. در حالی که با روش دیجیتال این امر ممکن شده و هر روز نیز در حال پیشرفت است که سرعت چاپ را نیز چندین برابر کرده است. اگر چه در چاپ دیجیتال امکان چاپ تیراژ بالا وجود ندارد، اما از آنجا که سرعت کار بالا از مزیت ها و اهداف چاپ دیجیتال است، اپراتور می تواند چندین مرتبه چاپ را انجام دهد. ضمن اینکه اطلاعات را نیز تغییر دهد.


چاپ دیجیتال فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


سفارشی ساختن (Customization)

از آنجا که در چاپ دیجیتال قابلیت تغییر اطلاعات وجود دارد، شرکت های چاپ می توانند مطابق با نظر و سفارش مشتریان عمل کنند. به عنوان مثال، چاپخانه می تواند یک کتاب را طبق سلیقه و با نام و مشخصات مشتری در صفحه تقدیم چاپ کند. در صورتی که به عنوان مثال در چاپ کتاب، قابلیت شخصی سازی وجود نداشته باشد، طرح ها همواره به یک شکل خاص خارج خواهد شد که باعث یکنواخت شدن می شود. در نتیجه یکی دیگر از اهداف چاپ دیجیتال، ایجاد قابلیت شخصی سازی می باشد تا هر طرح و نقشه مد نظر قابلیت پیاده سازی داشته باشد.

بدون نیاز به آماده سازی (Short Startup)

در دستگاه چاپ دیجیتال نیاز نیست تا پس از خروج هر یک از صفحات، دستگاه آماده سازی شود. زیرا هیچ یک از صفحات تصویر فیزیکی ندارند. به این معنا که کامپیوتر یک فایل را برای کپی ارسال می کند. با این کار اپراتور متوجه می شود که دستگاه خروجی، هر پیکسل فایل را در کجای سطح چاپی، چاپ می کند. سایر مراحل چاپ به آماده سازی فایل و تنظیمات انجام شده روی آن بستگی دارد.

اهداف چاپ دیجیتال

اهداف چاپ دیجیتال

کاربرد آسان ماشین های چاپ دیجیتال

دستگاه های چاپ دیجیتال بسیار آسان عمل می کنند. در گذشته دستگاه ها به اپراتور های متخصص و ماهر نیاز داشتند که در صورت غفلت آنها، ممکن بود کار چاپ به خوبی انجام نشود. در حالی که در دستگاه چاپ دیجیتال، فرآیند چاپ براحتی انجام می شود و اپراتور نقش زیادی را ایفا نمی کند. بلکه این دستگاه است که نقش اصلی بر عهده دارد. در هنگام طراحی و ساخت پرینترهای این مدل از چاپ، راحتی کار و اتوماتیک بودن فرایند، یکی از اصلی ترین اهداف چاپ دیجیتال به شمار می رود. بنابراین لازم است تا تنظیمات آن به طور دقیق انجام شود تا اپراتور بتواند در مدت زمان کوتاه تری کار چاپ را انجام دهد.

کیفیت چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال دارای کیفیت منحصر به فردی است به طوری که می توان تصاویر را مطابق با سفارش مشتریان کمرنگ یا پررنگ چاپ کرد. در این صورت اپراتور با مقایسه کیفیت تصاویر و همچنین قابلیت تغییر اطلاعات می تواند به راحتی بهترین چاپ را داشته باشد. یکی از مهم ترین اهداف چاپ دیجیتال، با کیفیت بودن مورد چاپی است. در روشهایی که در چاپ دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد، به دلیل بهره گیری از بهترین و جدید ترین متدها، کیفیت چاپ های خروجی بسیار بالا می باشد.


چاپ دیجیتال فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


نیاز به تجربه

با وجودی که چاپ دیجیتال با دستگاه هایی انجام می شود که اپراتور به راحتی می تواند با آن کار کند، در عین حال به تجربه هم نیاز دارد. تکنولوژی چاپ دیجیتال، فرآیند چاپ را از حالت تخصصی خارج و نظریات مشتریان را در چاپ نهایی دخیل کرده است.