3/5 - (1 امتیاز)

Ghasedak Print

چاپ قاصدک

چاپ برچسب شیشه ای

چاپ برچسب شیشه ای از روش چاپ دیجیتال استفاده می‌شود. در این روش، از یک دستگاه مخصوص به اسم پلاتر تصویری که به صورت دیجیتالی طراحی شده است، استفاده می‌شود. با چاپگر دیجیتال، می‌توان آپشن‌های بسیار زیبایی روی لییل‌ها طراحی کرد.

لیبل شیشه‌‌ای از انواع برچسب‌های مقاوم محسوب می‌شود. چاپ برچسب شیشه ای به صورت شفاف و بی رنگ است. این خاصیت باعث می‌شود که پس از چاپ، روی لیبل از هر دو طرف قابل مشاهده باشد. لیبل شیشه‌ای ضخامتی بین ۷۰ تا ۸۵ میکرون دارد و رنگ زیره آن عموما زرد یا سفید است. چاپ برچسب شیشه ای مقاومت بسیار بالایی را در برابر کشیدگی و پاره شدن و عوامل محیطی دارد. از خصوصیات بارز این نوع برچسب می‌توان به ضد آب بودن آن اشاره کرد. دیگر خصوصیت این نوع لیبل‌ها، قدرت چسبندگی فوق العاده مناسب بر روی سطوح شیشه‌ای، پلاستیکی، پلی اتیلن و… است.

قابلیت چاپ پذیری این نوع برچسب با انواع مختلف دستگاه‌های چاپ همانند چاپ فلکسو و لیبل پرینترها از ویژگی‌های بارز این لیبل است. از چاپ برچسب شیشه ای به طور خاص برای صنایع آرایشی و بهداشتی، ماشین‌آلات، بسته بندی، کارت ضمانت محصولات الکترونیکی و… استفاده می‌شود. برای چاپ روی برچسب شیشه‌ای باید از ریبون رزین و یا وکس رزین استفاده کرد.

 

طراحی چاپ برچسب شیشه ای چگونه است؟

چاپ برچس‍‍ب شیشه‌ای تحول بسیار زیادی در صنعت تبلیغات ایجاد کرد. چرا که تمامی محصولات مانند آب معدنی‌ها و شامپوهای لوکس، بدون دردسر با برچسب شیشه‌ای قابل تولید بودند. می‌توان گفت که بعد از برچسب کاغذی یکی از پرکاربردترین نوع لیبل‌ها، برچسب شیشه‌ای است. به دلیل جنس این نوع برچسب‌ها ممکن است بعد از چاپ برچسب شیشه ای، رنگ‌ها خوانا و خوب مشخص نشوند. به همین خاطر رنگ سفید زیر نوشته روی لیبل چاپ می‌شود تا خوانایی نوشته بیشتر شود. هنگام طراحی برچسب شیشه ای رعایت فاصله ۳ میلی متر به عنوان حاشیه امنیت برش از چهار طرف کار الزامی است. چاپ برچسب شیشه ای در مدل‌ها و برش‌های خاص مانند دایره، برش بیضی، مثلثی و… امکان پذیر است. همچنین می‌توانید به چاپ برچسب شیشه ای در سایزهای مختلف، حداکثر تا ۵۰ در ۷۰ سانتی متر بپردازید. از نکاتی که باید در طراحی برچسب شیشه ای در نظر داشته باشید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رزولوشن فایل باید حداقل ۳۰۰ پیکسل در اینچ بوده و اندازه فایل باید دقیقا با اندازه محصولات همسان باشد.
  • قرارگیری عناصر در فایل شما باید به گونه‌ای باشد که وقتی محصول نهایی برش زده می‌شود، به تصاویر و نوشته‌ها آسیبی وارد نشود.
  • در طراحی چاپ برچسب شیشه ای از قرار دادن حاشیه در کناره‌های کار به دلیل احتمال عدم تقارن خودداری کنید.
  • در چاپ برچسب شیشه ای از به کار بردن فونت‌های کوچکتر از ۶ پوینت خودداری کنید.
  • پیش از چاپ لیبل شیشه ای حداقل یک نمونه آزمایشی از محصول خود چاپ کنید تا از چگونگی نمایش نهایی آن آگاه شوید.
  • در چاپ برچسب شیشه ای تاثیر کاغذهای متفاوت بر روی چاپ رنگ‌ها، متفاوت است. به همین دلیل در نظر داشته باشید که چاپ یک رنگ مشخص بر روی کاغذهای متفاوت، تفاوت محسوسی خواهد داشت.

بنر تماس - قاصدک پرینت

کاربرد‌های چاپ برچسب شیشه ای چیست؟

چاپ برچسب شیشه ای گزینه جذابی در دنیای لیبل محسوب می‌شود. چرا که شفاف است و با استفاده از موادی ساخته می‌شود که می‌توانید به راحتی زیر آن‌ها را مشاهده کنید. این برچسب‌ها از پلی استر و چسب شفاف تولید می‌شوند. برچسب شیشه‌ای به علت عبور نور، مانند لیبل کاغذی یا برچسب پی وی سی، پرطرفدار است. این لیبل به اشکال مختلفی مانند مربع، بیضی، مستطیل و دایره ساخته می‌شود اما نوع دایره آن بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

یکی از کاربردهای مهم چاپ برچسب شیشه ای برای جذابیت بصری محصولات است. فایده به نمایش گذاشتن یک محصول اشتها آور با بسته بندی مناسب این است که می‌تواند مردم را به خرید محصول ترغیب کند.

تجربه نشان داده که شفافیت باعث افزایش اعتماد می‌شود، زیرا هیچ چیز پنهان نیست. یکی از بهترین کاربرد‌های چاپ برچسب شیشه ای، در لیبل زنی محصولات ارگانیک است. همانطور که گفتیم شفاف بودن بسته بندی و برچسب روی آن، به معنای این است که چیزی برای مخفی کردن از مشتری نیست.

چاپ لیبل شیشه ای - قاصدک پرینت

از چاپ برچسب شیشه ای در چه صنایعی استفاده می شود؟

چاپ برچسب شیشه‌ای در صنایع مختلفی استفاده می‌شود و برای برندها و تولیدکنندگان در ارتباط با محصولات شیشه‌ای بسیار مهم است. برخی از صنایعی که از چاپ برچسب شیشه‌ای استفاده می‌کنند عبارتند از:

  1. صنعت مواد غذایی و نوشیدنی: در بخش مواد غذایی و نوشیدنی، چاپ برچسب شیشه‌ای به عنوان برچسب‌های محصول بر روی بطری‌ها، لیوان‌ها و شیشه‌های بسته‌بندی شده استفاده می‌شود. این برچسب‌ها اطلاعات مهمی مانند نام محصول، تولیدکننده، مواد تشکیل دهنده و اطلاعات تغذیه را به مشتریان منتقل می‌کنند.
  2. صنایع آرایشی و بهداشتی: برندهای آرایشی و بهداشتی نیز از چاپ برچسب شیشه‌ای بر روی بطری‌ها، انواع بسته‌بندی‌ها و شیشه‌های محصولات خود استفاده می‌کنند. این برچسب‌ها شامل نام محصول، نحوه استفاده، مواد تشکیل دهنده و مهمترین اطلاعات ایمنی و تاریخ انقضا هستند.
  3. صنعت دارویی: در بخش دارویی، چاپ برچسب شیشه‌ای بر روی بسته‌بندی‌های دارویی استفاده می‌شود. این برچسب‌ها اطلاعات مهمی مانند نام دارو، شماره دستگاه پزشکی، دستورالعمل‌های مصرف و هشدارها را به بیماران ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، چاپ برچسب شیشه‌ای در صنایع دیگری مانند شیشه‌های تزئینی، صنایع خانگی، صنایع ه نری و صنایع دکوراسیون نیز استفاده می‌شود.

بهترین مرکز چاپ برچسب شیشه ای کجاست؟

برچسب شیشه ای یکی از پر کاربردترین انواع چاپ برچسب پشت چسب دار بعد از لیبل کاغذی محسوب می‌شود. شرکت قاصدک پرینت با تمرکز بر مهارت و به کار بردن لوازم لازم در حیطه چاپ برچسب شیشه ای فعالیت می‌کند. این مجموعه در زمینه چاپ برچسب شیشه ای در ۵ رنگ به روش افست و دیجیتال فعالیت می کند. تیغ زنی با قالب به شکل دایره، بیضی، مستطیل، مثلث و شکل‌های ویژه جزء سایر خدمات قاصدک پرینت محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است که یکی از محصولاتی که در این مجموعه چاپ می‌شود، چاپ برچسب شیشه ای است. لیبل‌های شیشه‌ای در واقع دارای سطح شفاف هستند که از دو طرف قابل خواندن است. به همین خاطر شما می‌توانید لیبل شیشه‌ای را در اجسام شیشه مانند در دو طرف بچسبانید. طراحی برچسب شیشه ای به دو صورت خوانا و ناخوانا انجام می‌شود. اگر می‌خواهید بعد از چاپ برچسب شیشه ای، آن را روی شیشه بچسبانید باید طراحی خوانا یا به صورت معمولی انجام شود. اما در صورتی که می‌خواهید لیبل را داخل شیشه بچسبانید باید طراحی آن به صورت ناخوانا باشد. جالب است بدانید چاپ برچسب شیشه ای در قاصدک پرینت به صورت ضد آب است. این دسته از لیبل‌ها در مقابل پاره شدن مقاوم هستند، اما هزینه آن‌ها از لیبل‌های کاغذی بسیار بالاتر است.

شما می‌توانید در قاصدک پرینت چاپ برچسب شیشه ای را با چاپ دیجیتال سفارش دهید. استفاده از چاپ دیجیتال باعث می‌شود چاپ لیبل شیشه ای به صورت فوری حاضر شود. همچنین این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید در تعداد کم نیز چاپ برچسب شیشه ای را انجام دهید. البته لازم به ذکر است که لیبل شیشه ای به صورت دیجیتال قیمت بالاتری از چاپ افست دارد.

چاپ برچسب شیشه ای - قاصدک پرینت

قیمت چاپ برچسب شیشه ای

میزان هزینه چاپ برچسب شیشه ای، به شاخصه‌های متعددی بستگی دارد. مهم‌ترین فاکتور در تعیین قیمت چاپ این نوع لیبل، نوع طرح لیبل و ابعاد آن است. این مولفه‌ها طبق نظر مشتری تعیین می‌شوند و در حال تغییر هستند، در نتیجه نمی‌توان به طور قطعی قیمت چاپ را مشخص کرد. برای طراحی برچسب شیشه ای به شرکت‌های معتبر مراجعه کنید و قبل از ثبت سفارش در مورد قیمت با کارشناسان فروش صحبت کنید.

phone