5/5 - (1 امتیاز)

جعبه های مقوایی نقشی بسیار اساسی را در حمل و نقل کالا و همچنین تبلیغات ایفا می کنند.در صورتی که ویژگی های جعبه مقوایی با کیفیت را نمیشناسید، تا آخر این مقاله همراه ما باشید. جعبه های کارتنی و مقوایی اگر برای حمل کالاهای حساس و شکستنی استفاده شود، معمولا ضخیم تر طراحی می شوند و در صورتی که کالا، نسبتا کوچک باشد، قطر مقوای استفاده شده بسیار نازک تر بوده و صرفا به منظور ممانعت از ورود گرد و خاک و نشان دهنده پلمپ بودن محتوای آن استفاده می شود.

[ez-toc]

بسته بندی های کارتنی بسیار بزرگ که برای مثال به عنوان پوشش وسایل آشپزخانه، نظیر لباس شویی، یخچال و گاز استفاده میشود، کمترین جنبه تبلیغاتی را دارد و صرفا به منظور آسیب نرسیدن و ضربه نخوردن به کالا می باشد. اما ظرافت و زیبایی جعبه های بسته بندی کالاهای کوچک بسیار پراهمیت می باشد و باید به گونه ای طراحی شود، که مخاطب را به سمت خود جلب کند.

این در حالیست که معمولا در ویترین مغازه ها، کالاها به همراه جعبه آنها قرار داده می شود. برای مثال جعبه های عطر، دارو، تلفن های همراه و… به همان شکل پشت ویترین قرار داده می شود و یکی از دلایل جلب توجه متقاضی به آنها می تواند بسته بندی آن باشد.

جعبه پیتزا با طراحی جذاب

جعبه پیتزا با طراحی جذاب

ویژگی های جعبه مقوایی با کیفیت

جعبه های مقوایی می توانند از قطر، کیفیت ساخت و رنگ بندی های مختلفی ساخته شوند. همچنین می توان بر روی آن ها طرح های مختلفی را چاپ نمود. رعایت تمامی نکات در خصوص ساخت جعبه مقوایی به افزایش کیفیت آن می انجامد که در ادامه آنها را به طور کامل توضیح خواهیم داد.


چاپ جعبه فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک


جنس مقوا

جعبه ها به صورت عمده از کاغذها و مقواهای بازیافتی تولید می شوند و یا به صورت مستقیم از چوب درختان، استفاده می شود. در صورتی که فرایند بازیافت مقواها به درستی طی شود، جنس جعبه از کیفیت مناسبی برخوردار خواهد بود. اما باید در نظر داشت که مقواهای بازیافتی از استحکام مقوای تولید شده به صورت مستقیم از چوب درختان، برخوردار نخواهد بود. برای تولید جعبه ها، از درختان با چوب نرم مانند درخت صنوبر و کاج استفاده می شود.

کیفیت چاپ

کیفیت چاپ بر روی جعبه ها بسیار مهم است. در صورت انجام چاپ نادرست بر روی مقوا، کیفیت محصول نهایی بسیار پایین خواهد آمد و در نتیجه وضعیت مناسبی از لحاظ تبلیغاتی نخواهد داشت. از آنجایی که جعبه های مقوایی از الیاف های بازیافتی تولید می شوند، روش چاپ بر روی آنها باید به گونه ای باشد که انسجام خود را حفظ کند و به اصطلاح وا نرود.

ویژگی های جعبه مقوایی با کیفیت

ویژگی های جعبه مقوایی با کیفیت

سبکی جعبه

جعبه ها نباید باعث افزایش وزن کلی بسته شوند. در این صورت باعث ایجاد یک بار اضافه به هنگام حمل و نقل می شوند و متقاضی به سرعت جعبه بسته بندی را برای کاهش وزن، جدا خواهد کرد. در نتیجه رعایت میزان وزن جعبه بسیار اهمیت دارد. معمولا بسته بندی کالاهای حساس و گرانقیمت، سنگین تر از سایر بسته بندی ها می باشد تا علارغم وزن بیشتر، بتواند محافظت بهتری از آنچه درون بسته بندی است داشته باشد.

همچنین برخی از جعبه های مقوایی فانتزی، به دلیل استفاده از الیاف بیشتر، محکم تر ساخته می شوند و در نتیجه وزن آنها کمی بالا می باشد که البته این اضافه وزن به گونه ای نخواهد بود که حمل کننده آنرا اذیت کند.

دیزاین جعبه

دیزان و طراحی جعبه یکی از اصلی ترین ویژگی های جعبه مقوایی با کیفیت می باشد. در صورتی که طرح پیشنهادی از کیفیت لازم برخوردار نباشد، حتی اگر کیفیت چاپ هم بالا باشد، باز هم جلوه نخواهد کرد. طراحی قالب کلی که قرار است بر روی جعبه ها زده شود، باید با توجه به ابعاد جعبه صورت بگیرد تا دچار افت کیفیت نشود. همچنین رنگ بندی نقشی بسیار اساسی در جلب نظر مردم را ایفا خواهد کرد. به این منظور، دانستن روانشناسی رنگ ها می تواند در فروش بیشتر و تبلیغات پربازده تر بسیار کارآمد باشد.

قیمت مناسب جعبه مقوایی

طراحی یک جعبه مقوایی با میزان هزینه آن رابطه مستقیم دارد. هرچه بیشتر به کیفیت تولید جعبه توجه شود، به همان اندازه هزینه تولید آن بالاتر خواهد بود. در نتیجه باید یک مصالحه ای بین هزینه و کیفیت ایجاد شود تا هم از دید تولید کننده و هم از دید خریدار، مقرون به صرفه به نظر برسد. قیمت جعبه های مقوایی فانتزی به دلیل ماهیت آنها کمی بالاتر از جعبه های بسته بندی محصولات است، اما این افزایش هزینه باید به شیوه ای معقول صورت بگیرد.

در این مقاله سعی شد اصلی ترین ویژگی های جعبه مقوایی با کیفیت را بررسی کنیم. اگرچه نمی توان تمامی این موارد را به صورت یکجا بر روی بسته بندی ها اعمال کرد، اما باید تا حد امکان در رعایت کردن آن ها تلاش کرد تا بتوان به حداکثر میزان رضایت و سودمندی دست پیدا کرد.