رای شما post

ممکن است به فکر طراحی بروشور خلاقانه باشید و ندانید چگونه می شود یک بروشور طراحی کرد که خیره کننده باشد. بروشورها برای آنکه بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشند، می بایست خلاقانه طراحی شود. در صورتی که شکل و فرم بروشورها تکراری باشند، به سرعت دل مخاطب را خواهد زد در نتیجه می بایست قبل از اقدام برای چاپ و طراحی بروشور، نکات مهمی را در این زمینه دانست.

نکات زیر می تواند تا حدی در این زمینه مفید باشد. دقت داشته باشید که، بسیاری افراد ممکن است بتوانند یک بروشور طراحی کنند و قابل قبول باشد. اما چیزی که در مقاله پیش رو مطالعه می کنید، تفاوت یک بروشور خوب و یک بروشور عالی است.

نکات مهم طراحی بروشور خلاقانه

۱-پیش از شروع کار هدفتان رو بشناسید.

از مشتریان خود بپرسید دقیقا چرا به بروشور شما نیاز دارند. از مطالعه بروشور شما دنبال چه چیزی هستند. (این سوال می تواند از مشتریانی باشد که چند بار با آن ها کار کردید. اگر چنین شخصی وجود ندارد، شرکت های رقیب را مطالعه کنید) باید دقیقا بدانید برای چه هدفی طراحی می کنید.

طراحی بروشور خلاقانه

طراحی بروشور خلاقانه

۲-استفاده محدود و صحیح از فونت

نیازی نیست از تعداد زیادی فونت در طراحی استفاده کنید. نهایتا سه فونت برای عنوان، زیر عنوان (سو تیتر) و متن اصلی.

اکثر مردم فکر می کنند باید برای طراحی، حتما از یک چیز خارق العاده استفاده کنند که هیچ کس قبلا از آن استفاده نکرده باشد.


چاپ بروشور فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


این نکته را فراموش نکنید که مشتریان، بیشتر با بروشور هایی ارتباط برقرار می کنند که فونت آن ها هویت سازمانی و رسمی داشته و شناخته شده باشد.(این مطلب الزاما در مورد پوستر، لوگو و دیگر طراحی ها درست نیست)

۳-تعداد صفحات را مشخص کنید.

پیش از آن که نوشتن متن را شروع کنید، باید بدانید بروشور شما چند صفحه ای است و در صورت امکان جنس کاغذ را هم بدانید. این خیلی به شما دید می دهد.

۴-خواننده رو در اولویت قرار دهید

برای طراحی یک بروشور، همواره در نظر داشته باشید که قرار است مخاطب آن را کجا ببیند.

قرار است در یک نمایشگاه به دست مخاطب داده شود؟ در وبسایت قرار داده می شود؟ برای مخاطب ارسال پستی می شود؟ زمانی که مخاطب آن را باز می کند، چه پیامی به او می رسد؟

طراحی بروشور خلاقانه اما ساده

طراحی بروشور خلاقانه اما ساده

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه شود این است که بروشور را برای مخاطب طراحی کنید نه برای خودتان. شما باید از دید یک خواننده به بروشور نگاه کنید تا از دید یک نویسنده. زیرا خواننده می بایست در اسرع وقت حق مطلب را دریافت کند و بنابراین می بایست از توضیحاتی که ممکن است خواننده را گیج کند اجتناب کرد.

۵-ساده طراحی کنید و بنویسید

بعضی موقع ها هنگام طراحی بروشور خلاقانه، لازم است اعتدال را رعایت کنید. شما میخواهید یک بروشور متفاوت طراحی کنید. درست است؟ گاهی اوقات ایده های ساده به شدت متفاوت خواهند بود.

نمونه طراحی بروشور خلاقانه

نمونه طراحی بروشور خلاقانه

اگر می خواهید برای بیان منظورتان از تعداد زیادی عکس های کلیشه ای استفاده کنید، بهتر است این کار را نکنید. شاید بهتر باشد یک تایپوگرافی ساده انجام دهید و در یک کلمه یا یک جمله، منظورتان را به مخاطب برسانید.


چاپ بروشور فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


۶-بارش فکری کنید

افراد را جمع کنید و از آن ها در مورد ایده هایشان برای طراحی بروشور خلاقانه بپرسید. دو هفته زمان بگذارید و ایده های مختلف را بشنوید. از هر کسی راجع به چیزی که در ذهنتان است، نظر بپرسید. ببینید واکنش افراد چیست. جمع بندی کنید و دست به قلم شوید.

۷-متناسب طراحی کنید

نمونه بروشور جذاب

نمونه بروشور جذاب

حواستان باشد برای کجا طراحی می کنید. همیشه نباید طراحی بروشور خلاقانه شما به صورت رسمی، فانتزی و یا لوکس باشد. به عنوان مثال هیچ وقت طراحی یک موسسه خیریه نباید لوکس و فانتزی باشد. چون این احساس را در مخاطب القا می کند که این بروشور، هزینه زیادی در بر داشته است. ولی زمانی که برای محصول جدید یک کمپانی بزرگ طراحی می کنید، باید احساس لوکس بودن را تا حدی القا کنید.


چاپ بروشور فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


۸-از تصاویر خوب استفاده کنید.

همواره سعی کنید در زمان های مختلف، گنجینه تصاویر خود را پر بار کنید. عکس بگیرید. عکس های مختلف را جمع کنید. این کار باعث می شود در مدت زمان، دارای یک بانک تصویری خوب شوید و در کارهایتان از آن استفاده کنید.