رای شما post

سلفون مات:

سلفون، نوعی روکش پلاستیکی خیلی نازک است که پس از چاپ طرح بر روی کاغذ ۳۰۰ گرم گلاسه کشیده می‌شود. مات بودن روکش کارت ویزیت، باعث می‌شود که رنگ‌ها قاطعانه و محکمتر دیده شوند و به دلیل کیفیت لمسی خوبی که این جنس دارد باعث تاثیر اولیه مناسبی در مخاطب شما می‌شود. همچنین این روکش باعث محافظت کارت شما در برابر نفوذ آب و خراب شدن سریع آن در جیب یا جاکاتری می‌شود و دوام آن ‌را بیشتر می‌کند. از مزایای دیگر آن قیمت مناسب است و می‌تواند گزینه مناسبی برای کارت‌های شرکتی و شخصی باشد.

سلفون براق:

مراحل چاپ سلفون براق، مانند چاپ سلفون مات است. روکش براق این کارت سبب درخشندگی و خودنمایی هرچه بیشتر رنگ‌ها می‌شود. می‌توان برای طرح‌هایی که در آن رنگ‌های شاد و هایلایت بکار برده شده و کاربر می‌‌خواهد فضایی صمیمی‌تر با مخاطب خود داشته باشد، استفاده کرد. همچنین این جنس در برابر نفوذ آب مقاوم است و دوام نسبتا خوبی دارد.

لمینت مات و براق:

ضخامت از ویژگی بارز این جنس محسوب می‌شود. کارت ویزیت با روکش لمینت، مناسب همه افراد است و ازجمله کارت‌‌های محبوب و همه پسند محسوب می‌شود. نمونه مات این جنس، طرح شما را از لحاظ رنگ‌بندی، سنگین و جدی جلوه می‌دهد و در مقابل جنس براق آن مناسب طرح‌هایی با تم رنگی شاد و شدت رنگی بالا است. در این جنس ابتدا طرح شما برروی کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم چاپ شده و سپس ورق ضخیم لمینت روی آن کشیده می‌شود که مانع از شکستگی کارت شما خواهد شد. از برتری‌های آن نسبت به سایر کارت‌ها می‌توان به دوام بالا و کیفیت لمسی مناسب اشاره کرد.

کتان امباس:

این کارت روی مقوای ۳۰۰ گرم کارتی که توسط دستگاه امباس، سطح آن بافت دار شده است چاپ می‌شود و به دلیل بافت سطح مقوا، امکان سلفون کشیدن و یا هرنوع روکش دیگری را ندارد. در طراحی برای این نوع جنس بهتر است است از رنگ‌های تیره استفاده نکرد و بیشتر زمینه سفید را بکار برد. قیمت پایین و مقرون به صرفه از مزایای آن به حساب می‌آید. از این جنس می‌توان برای چاپ کارت ویزیت شخصی، کارت عضویت کتاب خانه، کارت نوبت‌دهی و… استفاده کرد.