4.1/5 - (16 امتیاز)

کارت ویزیت یکی از ابتدایی ترین و مؤثرترین راه های ارتباطی افراد و شرکت ها با مخاطبانشان است. کارت ویزیت در واقع هویت و شخصیت برند شما را به نمایش گذاشته و ذهنیت مخاطب از شما را شکل می دهد. طراحی زیبا و اصولی این کارت به مخاطب کمک می کند به سادگی با شما ارتباط برقرار کند؛ بنابراین می تواند به مثابه یک بازاریاب فعال عمل کند.

انواع کارت ویزیت

کارت ویزیت سلفون مات و براق

کارت ویزیت لمینیت با مقاومت و استحکام بالایی که دارد، یکی از باکیفیت ترین و محبوب ترین انواع کارت ویزیت است. لمینیت، روکشی شفاف و نسبتاً ضخیم است که در برابر خم شدن، پارگی و تا شدن مقاوم است. برای تولید کارت ویزیت لمینیت مات و براق، طرح روی مقوای گلاسه ۳۰۰ گرمی چاپ شده و سپس وارد دستگاه لمینیتور می شود تا متناسب با انتخاب مشتری، روکش لمینیت مات یا براق روی آن بچسبد. کارت ویزیت های لمینیت مات گران تر از لمینیت براق هستند.

کارت ویزیت مخملی

یکی دیگر از انواع کارت ویزیت با پوشش سلفون مخملی است که شباهت زیادی به کارت ویزیت سلفون مات دارد، اما عمده ترین تفاوت آن ها در این است که کارت ویزیت مخملی، ماندگاری، لطافت و ظرافت بیشتری دارد به طوری که با لمس پوشش آن، می توان لطافت آن را احساس کرد.

 

کارت ویزیت کارتی و عروسکی

این جنس کارت ویزیت اغلب برای مشاغلی استفاده می شود که نیاز به نوشتن اطلاعات روی کارت دارند. مقوای کارتی و عروسکی، مقوایی با بافت بسیار ریز هستند و شباهت زیادی به کاغذهای تحریری که عموماً مورد استفاده قرار می گیرند دارد. با این تفاوت که ضخامت کارت ویزیت عروسکی و کارتی بالاتر است.

انواع کارت ویزیت

انواع کارت ویزیت

کارت ویزیت کتان بافت دار

مقوای کتان، نوعی مقوای بافت دار است که گرماژهای مختلف آن برای چاپ اقلام مختلف ست اداری از کارت ویزیت گرفته تا سربرگ و پاکت، مورد استفاده قرار می گیرد.


چاپ کارت ویزیت فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


کارت آهنربایی

کارت ویزیت آهنربایی، نوعی کارت ویزیت است که در آن یک لایه گلاسه روی یک ورق آهنربایی چسبانده می شود. بنابراین طراحی این نوع از انواع کارت ویزیت می بایست به صورت یک رو انجام شود.

کارت ویزیت برچسبی

کارت ویزیت برچسبی یا لیبل ویزیتی، نوعی کارت یکرو است که روی کاغذ پشت چسبدار چاپ می شود و روی سطوح مختلف چسبانده می شود. از این نوع کارت اغلب برای مشاغل خدماتی مانند تأسیسات و پکیج و تعمیرکاران لوازم خانگی، استفاده می شود.

کارت ویزیت پی وی سی

کارت ویزیت PVC، از مرغوب ترین جنس ها در تولید کارت ویزیت است. کارت های بانکی و کارت شناسایی و گواهینامه مثال هایی از این نوع کارت هستند. به دلیل ماده اولیه گران قیمت، هزینه تولید این نوع کارت ویزیت اندکی بالا است. ضخامت کارت ویزیت PVC از کارت های معمولی بالاتر بوده از نوعی پلیمر ساخته شده است. کارت های پی وی سی بسیار مستحکم هستند و رنگ ها روی آن، بسیار شفاف و زنده چاپ می شوند.

کارت ویزیت دوبل

کارت ویزیت دوبل، نوع خاصی از انواع کارت ویزیت است که از اتصال دو مقوای ۳۰۰ گرمی به دست می آید. با این کار ضخامت کارت نهایی افزایش یافته و گرماژ آن ۶۰۰ گرم خواهد بود.

کارت ویزیت یکرو و دورو

کارت ویزیت ها به صورت یک رو یا دورو چاپ می شوند. بدیهی است قیمت چاپ دورو بالاتر از کارت ویزیت یک رو است اما چاپ کارت ویزیت دورو شیک تر و حرفه ای تر است.

کارت ویزیت طلاکوب

کارت ویزیت طلاکوب

کارت ویزیت طلاکوب و نقره کوب

کارت ویزیت های طلاکوب، ارزش و تجمل را تداعی می کنند. برای تولید این نوع از انواع کارت ویزیت، باید برای قسمت هایی که قرار است طلاکوب شوند، کلیشه ساخته شود.

کارت ویزیت دایره ای

کارت ویزیت دایره ای با قطر ۵/۵ سانتی متر، از سری کارت ویزیت های فانتزی است که مخاطبان خاص خود را دارد. از این کارت ویزیت می توان به عنوان تگ یا اتیکت نیز استفاده کرد.

کارت ویزیت ویزیت مربعی

کارت ویزیت مربعی، نوع فانتری کارت ویزیت های معمولی است که می تواند به صورت یک رو یا دورو روی مقواهای مختلف و با جنس های متنوع چاپ شود. ابعاد کارت ویزیت های مربعی اغلب ۵/۵×۵/۵ سانتی متر است.

کارت ویزیت با اطلاعات متغیر یا کارت گارانتی

گاهی شرکت ها و افراد نیاز دارند تا کارت های خود را با اطلاعات متغیر چاپ نمایند. چاپ این کارت ها به روش افست با تیراژ بالا امکان پذیر نیست. زیرا مستلزم تهیه تعداد زیادی زینک است و این کار مقرون به صرفه نخواهد بود، در عوض با صرف هزینه کمتر، می توانید این کار را با چاپ دیجیتال انجام دهید.

کارت ویزیت با برش خاص

کارت ویزیت با برش خاص

کارت ویزیت با برش خاص

نوعی از کارت ویزیت که اخیراً مخاطبان زیادی پیدا کرده، کارت ویزیت با برش های خاص است که مصارف متنوعی دارد. شما می توانید کارت ویزیت خود را در طرح های مختلف و ویژه ای برش بزنید.