رای شما post

 

پوستر نوعی اعلان خبری است برای بیان رویدادها در موضوعات مختلف که معمولا برای نمایش بصورت عمودی طراحی می شود و باید ابعادش به گونه ای باشد که از فاصله ای نسبتا کوتاه دیده شود. هر چند ممکن است به اندازه کارت پستال کوچک، و یا بیلبوردی در بزرگراه، بزرگ باشد. به هرحال پوستر در هر اندازه و شکل وظیفه انتقال اطلاعات را در کوتاه ترین زمان دارد.

چاپ پوستر یکی از رایج ترین و موثرترین ابزارهایی می باشد که توسط تبلیغ کنندگان و یا هر گروهی که سعی در انتقال پیام خود را دارد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ پوستر هم نیز گاهی اوقات برای تولید آثار هنری معروف و مقرون به صرفه هم نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

طراحی پوستر

طراحی پوستر با ایده پردازی طراح آغاز می شود و تا تصاویر ، فرم ها و رنگ و خط ها در آن ادامه می یابد. اولین پوسترها برروی چوب طراحی می شدند و تاریخ شروع و ابداع پوستر به اواخر قرن نوزده میلادی در انگلستان باز می گردد و سیر تحولات آن، در همان سالها در فرانسه جایی که ژول شره، پدر هنر پوستر در آن زندگی میکرد، ادامه پیدا کرد. پس از جنگ جهانی دوم هنر پوستر و اصولا هنر گرافیک رنگ و بوی بهتری به خود گرفت. و کم کم بصورت چاپ بروی کاغذ و مقوا در سراسر جهان گسترش یافت.

نکات مهم درباره پوستر

۱- خواندن آن را از راه دور آسان کنید.
اولویت اصلی یک پوستر متوجه کردن افراد برای یک رویداد خاص است. اطلاعات كليدي پوستر باید به آسانی از فاصله دور خوانده شود تا افراد را به سمت خود بکشد و باقی اطلاعات در سلسله مراتب خود در متن ایجاد شود.

 

۲- تنظیم کنتراست تصویر
پوستر باید بتواند فقط با یک نگاه توجه شخص را به خود جلب کند. تضاد زیاد بین عناصر طراحی می تواند به شما در انجام این کار کمک کند. یک پالت رنگ یکنواخت با طیف کم رنگ را فراموش کنید. از طراحی بولد و برجسته و رنگ های متنوع استفاده کنید. طراحی پوستر امکان بسیار خوبی برای امتحان کردن یک فونت یا پالت رنگی خیلی خاص است که ممکن است برای سایر پروژه ها بسیار دیوانه وار باشد. این را حتما امتحان کنید.

۳- اندازه و مکان را در نظر بگیرید
این مورد مهمی است که پوستر شما قرار است در کجا نصب شود؟ این عوامل از چندین طریق تاثیرگزارند، شامل اندازه پوستر (احتمالاً نسبت ابعاد)، درهم ریختگی بصری در اطراف پوستر و یا اینکه افرادی که آن را می بینند از آن استقبال خواهند کرد؟
دانستن اینکه طرح در کجا قرار خواهد گرفت می تواند در انتخاب چگونگی ایجاد آن به شما کمک کند.

 

۴- از فضای خالی زیادی استفاده کنید
هنگامی که صحبت از طراحی پوستر است، از فاصله ها به شکلی اغراق آمیز بین عناصر استفاده کنید. در ابتدا ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما فاصله های زیاد بین عناصر تأثیر بصری و خوانایی در فاصله زیاد را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.

 

۵- با تایپوگرافی فوکوس ایجاد کنید
طراحی پوستر یکی از جاهایی است که با تایپوگرافی زیبا می توانید دیوانه وار عمل کنید. برخی از بهترین پوسترها فقط با متن و رنگ ساخته می شوند ، بدون هیچ گونه تصویر و عکسی.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *