رای شما post

کارت ویزیت یکی از ارزان‌ترین اقلام تبلیغاتی است، اما اگر به زیبایی و متناسب با هر کسب‌وکاری ارائه شود، می‌تواند ابزار مؤثری باشد.

  • یک کارت ویزیت خوب باید به‌خوبی طراحی شود. یعنی طراح گرافیست باید با توجه به نوع فعالیت و خدمات شرکتی که برای آن، چاپ کارت ویزیت طراحی می‌کند، و همچنین با شناخت از مشتریان زمینه فعالیت مذکور اقدام به انتخاب رنگ، ترکیب‌بندی، نحوه ارائه اطلاعات و … نماید و آن را به‌خوبی در طراحی خود اعمال کند.
  • یک کارت ویزیت خوب باید جنس کاغذ متناسب با طراحی داشته باشد. مثلا برای کارت ویزیت کاغذ کتان بهتر است از زمینه سفید استفاده شود. درصورتی‌که رنگ‌های گرم مانند قرمز، نارنجی و … به‌صورت تمپلات (تمام رنگ) استفاده شود، به دلیل ماهیت کاغذ کتان، رنگ به پشت کارت ویزیت نفوذ می‌کند. در مثال دیگر درصورتی‌که در طراحی از رنگ‌های سرد همچون آبی، سبز و … استفاده شده، بهتر است سلفون مات بر روی کاغذ کارت ویزیت کشیده شود تا با سردی رنگ ها احساس یگانه ای به مخاطب دست بدهد.
  • یک کارت ویزیت خوب باید خلاقانه باشد. بسیاری از ما در کیف خود کارت ویزیت های مختلفی را نگه داری می کنیم که اکثر آن ها معمولا یک شکل و یک اندازه هستند. برای اینکه کارت ویزیت شما به‌خوبی جلوه کند تا شانس بیشتری برای باقی ماندن در کیف مشتریان را داشته باشد، باید متفاوت از سایر کارت ها باشد. اندازه متفاوت کارت ویزیت، یک ایده خلاقانه و یا یک برش خاص می‌تواند شما را به مقصود برساند.
  • یک کارت ویزیت خوب باید تنها اطلاعات ضروری را ارائه دهد. کارت ویزیت را با بروشور، کاتالوگ یا بیلبورد تبلیغاتی اشتباه نگیرید! بهتر است اطلاعات مربوط به راه های تماس، نام شرکت، توضیح بسیار مختصری از زمینه فعالیت شرکت، لوگو و درصورتی‌که کارت شخصی باشد، نام و نام خانوادگی و سمت و عنوان مسئولیت در کارت ویزیت درج شود.