4/5 - (1 امتیاز)

این روزها که تکنولوژی به صورت لحظه‌ای در حال پیشرفته و بازار استفاده از اینترنت برای اطلاع‌رسانی و تبلیغات خیلی داغ شده است، ممکن است استفاده از کارت ویزیت خیلی تعجب‌آور باشد! اما با یک نگاه ۳۶۰ درجه می‌توانیم ببینیم که هیچ کدام از روش‌های دنیای دیجیتال تاکنون نتوانستند به اندازه اهمیت داشتن کارت ویزیت برای ما مهم باشند.

حالا چرا یک کارت ویزیت برای همه ما با هر کسب‌وکار یا تجارتی که داریم انقدر مهم شده است؟ مگر این برگه کوچیک در جاهای مختلف چه نقشی دارد؟ کارت ویزیت ها با اینکه ابعاد خیلی کوچیکی دارند اما به‌راحتی می‌توانند نقش یک معرف و بازاریاب بالقوه رو در هر زمینه‌ای که بخواهیم برایمان ایفاء کنند.

حالا قبل از هر چیز، یک سوال!

واقعا همه ما به یک کارت ویزیت حرفه‌ای نیاز داریم؟

اهمیت داشتن کارت ویزیت برای ما چیست؟

طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

اهمیت داشتن کارت ویزیت

در ادامه این مطلب دلایلی رو با هم مطرح می‌کنیم که نشان دهنده اهمیت داشتن کارت ویزیت برای همه کسب و کارها می باشد.


چاپ کارت ویزیت فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


۱- کارت ویزیت می‌تواند یک فرصت استثنایی برای معرفی شما و کسب و کارتون محسوب شود!
تا به حال شده است که در یک سمینار، رویداد و یا همایش‌ خاصی حضور داشته باشید و در آن‌جا خیلی غیرمنتظره با افرادی آشنا بشید که در تجارت و کسب‌وکارشون حرفه‌ای باشند و از قرار تخصص شما هم خیلی مرتبط به تجارت آن‌ها باشد؟ اینجور مواقع همه ما به دنبال راهی برای برقراری یک مکالمه کاری موفق با آن‌ها می‌گردیم و سعی می‌کنیم که خودمون رو به عنوان یک فرد متخصص و ماهر معرفی کنیم.

حالا وقتی این مکالمه موفق شروع شد، کارت ویزیت ما حکم یک کارت طلایی رو پیدا میکند که میتواند ما را بهتر و موثرتر معرفی کند. البته این اتفاق می‌‌تواند فقط مختص به مکان‌های پرجمعیت نباشد و فرصت استثنایی را برای ما در جمع‌های دوستانه و کوچک هم فراهم کند. در همچین حالتی اهمیت داشتن کارت ویزیت مناسب نمود پیدا خواهد کرد.

۲- کارت ویزیت، پل مستقیم بین شما و مخاطبان!
در خیلی مواقع وقتی مکالمه کاری شما و مخاطبان تموم میشود، در نهایت یک سری اطلاعات تماس ببن شما و آن‌ها رد و بدل خواهد شد؛ این وظیفه خطیر می‌تواند به عهده یک کارت ویزیت مناسب باشد. بخاطر همین می‌توانیم اهمیت داشتن کارت ویزیت ‌ها را به عنوان یک راه ارتباطی مجددی بدانیم که حتی اگه مدت‌ها از زمان آشنایی افراد با شما و کسب‌و‌کارتان گذشته باشد بدون نیاز به گشتن شماره تماس باز هم باعث ارتباط آن‌ها با شما می‌شوند. برای همین باید مراقب باشیم که در کارت ویزیت چیزی رو از قلم نیندازیم!

کارت ویزیت

کارت ویزیت

۳- کارت ویزیت در جلسات شما مثل یک برگه تبلیغاتی موثر در دستان دیگران دیده میشود!
کارت ویزیت شما یک پکیج کاملی از اطلاعات مهم در مورد تخصص و خدمات شماست. برای همین می‌توانید از آن در جلسات و دیدارهایی که از حضور افراد مهم در آن مطلع هستید استفاده کنین و با یک برنامه منظم کارت ویزیت خودتان را به دیگران ارائه بدید. اهمیت داشتن کارت ویزیت، در جلسات بسیار حیاتی است. ارائه کارت ویزیت، در زمانی که احساس نیاز به تخصص شما پیدا می شود، می تواند راهگشا باشد و متقاضی را به سمت شما جذب کند.

 

۴- کارت ویزیت، یک روش مقرون‌به‌صرفه اما حرفه‌‌ ای!
توی بازاری که همه به دنبال رقابت هستند و از روش‌های تبلیغاتی مختلفی استفاده می‌کنند؛ اهمیت داشتن کارت ویزیت به عنوان یکی از روش‌های تبلیغاتی مشخص میشود. چراکه هم قیمت مناسبی داره و هم هر چیزی که نیاز است تا ما از خودمون به مشتری معرفی کنیم را راحت در اختیار می‌گذارد! تازه از همه مهم‌تر این که امکان ندارد که مشتری‌، این کارت مقرون‌به‌صرفه رو اگه زیبا و با‌کیفیت طراحی و چاپ شده باشد گم کند!

۵- کارت ویزیت، یک ابزار همیشه در دسترس!
فارغ از اینکه مشتری شما کجاست و چه زمانی به شما نیاز دارد، کافیست که فقط یک لحظه به کارت ویزیتی که از شما در اختیار دارد، نگاه کند تا تمامی اطلاعات تماس مورد نیاز را ببیند. آن هم بدون نیاز به گوشی، لپتاپ و اینترنت برای پیدا کردن یک متخصصی مثل شما!

اهمیت داشتن کارت ویزیت

اهمیت داشتن کارت ویزیت

۶- کارت ویزیت، نماینده تخصص شما!
اگه شما یک کسب‌وکار مختص به خودتان را داشته باشید و در آن خیلی حرفه‌ای هم عمل کرده باشید؛ تا جایی که رضایت خیلی از مشتری‌ ها آوازه گوش‌ها شده باشد، شک نکنین که همان مشتری‌ها بدون اینکه شما اطلاع داشته باشید کارت ویزیت شما رو به دیگران هم میدهند و غیر مستقیم باعث آشنایی افراد بیشتر با شما، خدمات، محصولات و تجارتتان خواهند شد. پس تخصص خودتان رو با در نظر داشتن اهمیت داشتن کارت ویزیت زیبا و حرفه‌ای تکمیل کنید.


چاپ کارت ویزیت فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


 

۷- کارت ویزیت، نشان‌دهنده حرفه‌ای بودن شما و منتقل‌کننده حس اعتماد به مخاطبان است!
بدون اینکه در نظر بگیریم مخاطب ما مدیری از یک شرکت بزرگ است و یا یک کارمند ساده، وقتی می‌خواهیم شماره و اطلاعات کسب‌وکارمان رو به او بدهیم اصلا خوشایند نیست که آن شخص را درگیر پیدا کردن کاغذ و قلم برای نوشتن شماره همراه، آدرس وبسایت، ایمیل و .. کنیم.

معرفی کردن اصول و راه و روش خودش را دارد! وقتی شما خودتان را با ارائه یک کارت ویزیتی که شامل نام تجاری، لوگوی تجاری و تمامی اطلاعات مورد نیاز است معرفی می‌کنید ناخود‌آگاه به مشتری و مخاطب مورد نظرتون حس خوب و اطمینان بیشتری از حرفه‌ای بودنتان را انتقال می‌ دهید، که این موضوع در جلب نظر و تمایل آن‌ها می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد.

پس همون‌طور که با هم دیدیم اهمیت داشتن کارت ویزیت در کسب‌وکارمان غیرقابل انکار است؛ اما باید توجه کنیم که کارت ویزیتی که از آن برای معرفی، تبلبغات و ارتباط با مخاطبین خود استفاده می‌کنیم به صورت حرفه‌ای و متناسب با کسب و کار و نیاز ما طراحی و چاپ بشود تا تاثیرگذاری کافی رو برایمان به وجود بیاورد.