انواع جنس کارت ویزیت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سلفون مات:

سلفون، نوعی روکش پلاستیکی خیلی نازک است که پس از چاپ طرح بر روی کاغذ ۳۰۰ گرم گلاسه کشیده می‌شود. مات بودن روکش کارت ویزیت، باعث می‌شود که رنگ‌ها قاطعانه و محکمتر دیده شوند و به دلیل کیفیت لمسی خوبی که این جنس دارد باعث تاثیر اولیه مناسبی در مخاطب شما می‌شود. همچنین این روکش باعث محافظت کارت شما در برابر نفوذ آب و خراب شدن سریع آن در جیب یا جاکاتری می‌شود و دوام آن ‌را بیشتر می‌کند. از مزایای دیگر آن قیمت مناسب است و می‌تواند گزینه مناسبی برای کارت‌های شرکتی و شخصی باشد.

سلفون براق:

مراحل چاپ سلفون براق، مانند چاپ سلفون مات است. روکش براق این کارت سبب درخشندگی و خودنمایی هرچه بیشتر رنگ‌ها می‌شود. می‌توان برای طرح‌هایی که در آن رنگ‌های شاد و هایلایت بکار برده شده و کاربر می‌‌خواهد فضایی صمیمی‌تر با مخاطب خود داشته باشد، استفاده کرد. همچنین این جنس در برابر نفوذ آب مقاوم است و دوام نسبتا خوبی دارد.

لمینت مات و براق:

ضخامت از ویژگی بارز این جنس محسوب می‌شود. کارت ویزیت با روکش لمینت، مناسب همه افراد است و ازجمله کارت‌‌های محبوب و همه پسند محسوب می‌شود. نمونه مات این جنس، طرح شما را از لحاظ رنگ‌بندی، سنگین و جدی جلوه می‌دهد و در مقابل جنس براق آن مناسب طرح‌هایی با تم رنگی شاد و شدت رنگی بالا است. در این جنس ابتدا طرح شما برروی کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم چاپ شده و سپس ورق ضخیم لمینت روی آن کشیده می‌شود که مانع از شکستگی کارت شما خواهد شد. از برتری‌های آن نسبت به سایر کارت‌ها می‌توان به دوام بالا و کیفیت لمسی مناسب اشاره کرد.

کتان امباس:

این کارت روی مقوای ۳۰۰ گرم کارتی که توسط دستگاه امباس، سطح آن بافت دار شده است چاپ می‌شود و به دلیل بافت سطح مقوا، امکان سلفون کشیدن و یا هرنوع روکش دیگری را ندارد. در طراحی برای این نوع جنس بهتر است است از رنگ‌های تیره استفاده نکرد و بیشتر زمینه سفید را بکار برد. قیمت پایین و مقرون به صرفه از مزایای آن به حساب می‌آید. از این جنس می‌توان برای چاپ کارت ویزیت شخصی، کارت عضویت کتاب خانه، کارت نوبت‌دهی و… استفاده کرد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *