رای شما post

هر مدل از انواع چاپ، مزایا و معایب خاص خود را دارند. بسته به خواسته متقاضی و چاپی که می خواهد انجام دهد، می بایست در ابتدا تفاوت های چاپ افست و چاپ دیجیتال را بشناسد و سپس نسبت به چاپ اقدام نماید. بنابراین آشنایی با تفاوت های چاپ افست و چاپ دیجیتال در اولویت قرار دارد و در صورتی که فرد این تفاوت ها را نشناسد، نه تنها مجبور به پرداخت هزینه اضافه خواهد شد، بلکه محصول بدست آمده نیز باب میل نخواهد بود. قبل از ارایه تفاوت های چاپ افست و چاپ دیجیتال بهتر است با مزایا و معایب هریک از این روش‌ها آشنا شوید.

چاپ افست و چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال یک روش کامپیوتری برای چاپ کتاب است که فایل الکترونیکی شما مستقیماً به دستگاه چاپی منتقل می‌شود. رایج‌ترین روش‌های چاپ دیجیتال شامل پرینتر جوهر افشان یا لیزری است که رنگ‌دانه یا تونر را بر روی انواع مختلفی از بسترهای مختلف شامل کاغذ، کاغذ عکس، بوم و سایر مواد ظاهر می‌سازد.


چاپ دیجیتال فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


چاپ افست یا لیتوگرافی نوعی از چاپ است که نوشته و یا عکس را بر سطح پلاستیکی یک استوانه گردان برمی‌گرداند و سپس آن‌را با فشار استوانه دیگر روی کاغذ چاپ می‌کند. در ادامه به عوامل مهمی که هنگام انتخاب یک روش چاپ باید در نظر گرفت نگاهی می‌اندازیم.

تفاوت های چاپ افست و چاپ دیجیتال

تفاوت های چاپ افست و چاپ دیجیتال

تفاوت های چاپ افست و چاپ دیجیتال

حال که با چاپ دیجیتال و چاپ افست آشنا شدید، نوبت به بیان تفاوت های چاپ افست و چاپ دیجیتال می باشد. در حالت کلی ۵ مورد تفاوت عمده بین چاپ افست و چاپ دیجیتال وجود دارد که تعیین کننده می باشد. تفاوت های چاپ افست و چاپ دیجیتال به صورت زیر است:

۱- تعداد: اگر در نظر دارید تعداد نسخه زیادی کتاب چاپ نمایید بهتر است از چاپ افست استفاده کنید. اگر می‌خواهید کتابی را در تیراژ پایین چاپ کنید بهتر است از روش دیجیتال استفاده نمایید.

۲- زمان: چاپ دیجیتال سریع‌تر از چاپ افست است. اگر شما می‌خواهید کتاب‌تان را در بازه زمانی کوتاهی چاپ کنید بهترین کار استفاده از چاپ دیجیتال است. در چاپ دیجیتال همه کارها به صورت اتوماتیک انجام می‌شود و سرعت چاپ به صورت چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.


چاپ افست فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


۳- اندازه: اگر قطع چاپ شما کوچک است بهتر است از روش دیجیتال استفاده کنید. چاپ افست بیشتر برای چاپ در اندازه و سایز بزرگ بهتر است. برای مثال چاپ افست برای چاپ مطبوعات و روزنامه‌ها بسیار عالی است.

۴- نمونه چاپ: منظور از نمونه چاپ آن است که شما قبل از چاپ تمامی تیراژ می‌خواهید نمونه‌ای از آن را در اختیار داشته باشید تا ببینید کتاب بعد از چاپ به چه شکل خواهد شد. اگر این مساله برای شما خیلی مهم باشد می‌بایست از چاپ دیجیتال استفاده کنید؛ زیرا نمونه‌ چاپی که چاپ دیجیتال برای شما ارایه خواهد نموده بسیار دقیق‌تر و کم هزینه‌تر از نمونه‌ چاپ روش افست است.

۵- رنگ: برای بسیاری از افراد مهم است تا بدانند رنگ مورد دلخواه آن‌ها بر روی کتاب ظاهر خواهد شد یا نه؛ بدین جهت سیستمی با نام سیستم رنگ پانتون که فضایی رنگی و اختصاصی است وجود دارد که در صنایع چاپ از آن استفاده می‌کنند. افراد به واسطه این سیستم مطابقت رنگ می‌توانند مطمئن شوند رنگ مورد استفاده آن‌ها همان رنگی است که می‌خواهند. برای این کار، پیشنهاد می‌شود از چاپ افست استفاده شود. با چاپ دیجیتال نمی‌توان رنگ‌های سیستم پانتون را به صورت دقیق مطابقت داد اما در چاپ افست این کار به دقت انجام می‌شود.

با در نظر داشتن عمده تفاوت های چاپ افست و چاپ دیجیتال که در بالا بیان شد، فرد متقاضی می تواند با دانش کافی نسبت به چاپ مورد دلخواه خود اقدام کند. به عنوان مثال اگر میزان تیراژ چاپ پایین است بهتر است از چاپ دیجیتال استفاده شود و در صورتی که میزان تیراژ بالاست، استفاده از چاپ افست مقرون به صرفه تر خواهد بود.