رای شما post

لیبل شرینک (Label Shrink) یک مدل از لیبل های تبلیغاتی است که بر روی بطری ها، شیشه ها و… کشیده می شود و از جنس پلاستیک می باشد. دلیل نامگذاری این بطری ها به خاطر نحوه استفاده از آن می باشد. شرینک (Shrink) در زبان انگلیسی به معنی آب رفتن و جذب شدن است. به این معنا که در این روش نصب، لیبل را با وسیله حرارت بر روی ظروف می چسبانند تا فرم کلی بسته بندی را به خود بگیرد و کاملا به بطری بچسبد، از آن جهت به آن لیبل شرینک گفته می شود. این نوع بسته بندی ها هنگام خرید آبلیمو، سس ها، لوازم آرایشی بهداشتی، شیشه های شربت دارویی و … مشاهده می شود.

انواع مختلف لیبل شرینک

به طور کلی استفاده از لیبل در زندگی روزمره بسیار عادی شده است و کاربردهای مختلفی برای آنها وجود دارد. معمولا از لیبل شرینک های پلاستیکی برای جلوه دادن، حفاظت از محتوای درون بطری یا شیشه و همچنین نشان دهنده پلمپ بودن آن در بعضی موارد استفاده می شود.

لیبل شرینک در بطری

لیبل شرینک در بطری

لیبل شرینک حرارتی

این نوع از لیبل ها را می توان در انواع و اقسام طرح های مختلف تولید کرد. استفاده از رنگ در لیبل شرینک بسیار فراگیر می باشد و بسته به طرح دلخواه متقاضی می توان رنگ دلخواه را برای آنها در نظر کرفت. شرینک های حرارتی به انواع و اقسام مختلف تقسیم می شوند که به آن خواهیم پرداخت.


چاپ لیبل فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


شرینک حرارتی در بطری

این گونه از لیبل شرینک های حرارتی، برای نشان دادن پلمپ بودن محصول استفاده می شود. به عنوان مثال هنگامی که یک بطری سس را خریداری می کنید، در صورتی که این نوع از لیبل ها بر روی در آن موجود نباشد، به طور قطع نمی توان از پلمپ بودن محصول و آنکه قبلا از آن استفاده نشده است اطمینان حاصل کرد.

علاوه بر این موضوع، بعضا از شرینک حرارتی در بطری به منظور محافظت کالا از ورود هوا به داخل شیشه استفاده می شود. مثلا هنگامی در بعضی از موارد در صورتی که یک شیشه دارو را خریداری می کنید، مشاهده خواهید کرد که در آن پلمپ شده است تا از ورود هوا به داخل آن جلوگیری شده و امکان فاسد شدن مواد موجود در بطری به حداقل میزان ممکن برسد.

لیبل شرینک سطح بطری

لیبل شرینک سطح بطری

شرینک حرارتی وسط بطری

این مدل از شرینک ها را در تمامی محصولات بطری ای که خریداری می کنید، مشاهده خواهید کرد. بر روی این مدل از شرینک های حرارتی، اغلب اسم برند با لوگو آن در وسط لیبل قرار میگیرد و در اطراف آن، انواع نمادهای سلامت، محتویات و شیوه مصرف نوشته می شود. این مدل از لیبل ها صرفا به منظور آشنایی مخاطب با برند مربوطه استفاده می شود و جنبه محافظتی ندارد.


چاپ لیبل فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


البته باید در نظر داشته باشید که برخی از محصولات به تازگی از لیبل شرینک های کلی استفاده می کنند که علاوه بر پوشاندن کل بطری و بخشیدن جلوه تازه به بطری ها، از محتویات درون آن در برابر اشعه های خورشید جلوگیری می کنند.

لیبل شرینک باندل

لیبل شرینک باندل

شرینک حرارتی باندل

این مدل از شرینک ها، از آن جهت باندل نامیده می شود، که به منظور بسته بندی چند مورد از یک محصول مشخص استفاده می شود. برای مثال در هنگام خرید بطری های کوچک نوشابه، می توان به جای خرید دانه ای، یک بسته کلی از آنها را خریداری کرد که شامل چندین مورد از این بطری ها می باشد. در نتیجه تمامی آنها را با پلاستیک به یکدیگر متصل می کنند و روی آن لیبل شرینک حرارتی باندل را قرار می دهند و قیمت کلی محصول را با اعمال تخفیف حاصل از خرید چندتایی بر روی آن قرار می دهند.