رای شما post

اگر شما بخواهید چاپ بروشور، چاپ کارت ویزیت و چاپ تراکت و یا پوسترهای چاپ شده و چاپ کاتالوگ داشته باشید، می‌توانید با استفاده از چاپگرهای چاپی، چاپ دیجیتال یا چاپ افست کار خود را پیش ببرید. اما در این بین دقت داشته باشید که باید قبل از انتخاب روش چاپ از مزایای چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست با خبر باشید. اگرچه هر دو روش نتایجی با کیفیت بالا را ارائه می دهد، اما انتخاب شیوه درست چاپ می تواند باعث کاهش هزینه و افزایش رضایت شود. در نتیجه با دانستن مزایای چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست و بلعکس، می توانید در نهایت تصمیم بگیرید و به یکی از دو انتخاب دست بزنید.

مزایای چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست

مزایای چاپ افست لیتوگرافی

هزینه چاپ

هنگام انتخاب، اغلب هزینه هر کدام از گزینه ها در گزینش آنها بسیار موثر است پس در انتخاب این دو فرآیند چاپ، هزینه نقش مهمی ایفا می‌کند. یکی از بزرگترین مزایای چاپ افست لیتوگرافی این است که پس از راه اندازی، هزینه چاپ صفحه بسیار کم است. اگر چه سیستم نیاز بیشتری به زمان دارد تا آماده شود زیرا زمانی که صفحات چاپی در محل قرار گیرند و مطبوعات آماده اجرا باشند، صفحات شما در یک لحظه ای از خط تولید خارج می شود.

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال

انتخاب کاغذ

انعطاف پذیری فرآیند لیتو افست اجازه می دهد انواع مختلف کاغذ برای تولید محصولات چاپ شده استفاده شود. شما می توانید از انواع مواد پوشش داده شده و همچنین بدون پوشش و بازیافتی انتخاب خود را داشته باشید. از کارت ضخیم، برجسته یا کاغذ سبک و ظریف، می توانید مواد مورد نظر خود را برای پروژه انتخاب کنید.


چاپ دیجیتال فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


گزینه های رنگ

علاوه بر چاپ چهار رنگ چاپ افست، رنگ پنتون را می توان مورد استفاده قرار داد.  اگر رنگی خاص برای چاپ لوگو مورد نظرتان نقش حیاتی دارد ، بهترین انتخاب چاپ افست لیتوگرافی است. دقت رنگ و کیفیت چاپ بالایی را از این نوع چاپ انتظار داشته باشد.

ابعاد کاغذ

هنگام استفاده از فرآیند چاپ افست، می توان از ورق های بزرگتر استفاده کرد. این مزیت  کمک می کند تا حداکثر تعداد مواردی را که می توان در هر صفحه چاپ کرد، به سرعت روندی افزایشی بیابد و در نتیجه ، کاهش هزینه های چاپ را به دنبال داشته باشد،همچنین اجازه می دهد تا کاغذهای بزرگتر مانند پوستر A1 و نمودار قابل چاپ بشود.

مزایای چاپ دیجیتال

زمانهای سریع چرخش در چاپ دیجیتال

یکی از دلایل اصلی استفاده از چاپ دیجیتالی و مزایای چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست، آن است که  تکنیک های سریعی را ارائه می دهد. نسخه چاپی دیجیتال می تواند در فواصل زمانی کوتاه تنظیم شود بدون اینکه نیازی به چاپ صفحه چاپی باشد.این امر به شما امکان می دهد تا سریعا  طراحی را پایان دهید و مرحله چاپ را شروع کنید. اگر شما عجله دارید که بروشور خود را بفرستید، آگهی ها یا کتاب ها را از چاپگرها بردارید، این روند مناسبی برای پیشبرد کارتان است.

مزایای چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست

مزایای چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست

اصلاح و تغییر در چاپ دیجیتال

با چاپ دیجیتال، می توانید ابتدا و یا در هر مرحله که بخواهید، کار  را اصلاح و سپس چاپ کنید، و این نهایی ترین نسخه چاپی کارتان باشد و پس از آن پروژه مورد نظر تان توسط مشتری و تیمطراحی بررسی شود. حتی اگر کار خود را با چاپ افست، انجام میدهید، قبل از ارایه آخرین نسخه ،به خصوص در مورد آثار هنری که طراحی و تثبیت رنگ  از اهمیت خاصی برخوردار است و لازم است قبل از پایان کار نسخه نهایی یکبار کاملا بررسی و پارآف شود تا رنگ‌ها آنگونه که باید در جای خود قرار گرفته باشند ،آنگاه زمان آن فرا می‌رسد تا چاپ نهایی را انجام دهیم.


چاپ افست فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


صرفه جویی در هزینه در چاپ دیجیتال

همانطور که گفتیم، یکی دیگر از مزایای چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست زمان بسیار کمتری است که به منظور چاپ استفاده خواهد رفت. این در حالی است که چاپ دیجیتال، به طور کلی برای چاپ مطالب با حجم کم مورد استفاده است. بنا بر این، سیستمچاپ دیجیتال می تواند به کمپانی های کوچک کمک کند تا با کمترین سرمایه گذری کارهای چاپی را به موقع انجام دهند.