رای شما post

چاپ افست دو رنگ و به طور کلی چاپ افست متداول ترین و البته با کیفیت ترین شیوه های مرسوم چاپ است که از دیر باز در کشور رواج داشته است. نظارت و کنترل دقیق بر روند چاپ افست دو رنگ به همراه استفاده از مواد اولیه مناسب و مرغوب در کیفیت چاپ تاثیر آشکاری می گذارد. دقت در آماده سازی فایل، گرفتن خروجی فیلم و تهیه زینک تاثیر مستقیم و به سزایی در نتیجه کار خواهد داشت و بهره بردن از امکانات خوب عملیات تکمیلی موجود در چاپخانه باعث تسریع در تحویل سفارش به مشتریان خواهد بود.

چاپ افست

چاپ افست

چاپ افست دو رنگ چیست؟

رنگ های اصلی بکار رفته در چاپ افست چهار رنگ قرمز، آبی، زرد و سیاه است که پس از تفکیک رنگ صفحات به این رنگ های اصلی به وسیله دستگاه های چاپ منتشر می شود. چاپ افست را می توان از لحاظ تنوع در تعداد رنگ به دسته های: دستگاه چاپ افست تک رنگ، دستگاه چاپ افست دو رنگ، دستگاه چاپ افست چهار رنگ و دستگاه های چاپ افست شش و هشت رنگ، دسته بندی و از لحاظ تنوع در ابعاد چاپ، دستگاه های چاپ افست می توانند از ابعاد ۲۵ تا ۱۰۰ سانتی متر را چاپ و ارایه دهند.

همچنین چاپ افست را می توان روی مواد مختلف همچون چاپ بر روی سطوح کاغذی و مقوایی (مانند: سربرگ، کارت ویزیت، تراکت، پوستر، پاکت، کارت پوستال، کارتن، …) و چاپ بر روی سایر سطوح مانند : فلز، پلاستیک، پارچه، مانند: سی دی، ساک دستی، بنر،…) انجام داد. برخی چاپ ها تک رنگ بوده و از این رو از دستگاه های چاپ افست تک رنگ که دارای یک برج یا ستون رنگ است برای چاپ آنها استفاده می شود. دستگاه های چاپ افست دو رنگ همانطور که از نامشان پیداست برای چاپ افست دو رنگ کاربرد دارد.


چاپ افست فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


به دلیل عدم حضور آب در ماشین و استفاده از مرکب مرغوب افست بدون آب، رنگ‌های چاپ شده دارای جلا و شفافیت بیشتری هستند. با استفاده از کنترل‌های کامپیوتری مرکب، رنگ‌های مورد نظر به سرعت حاصل شده و هیچ نیازی به کنترل روی هم خوردن آن‌ها وجود ندارد. با روی هم خوردن صد در صد رنگ‌ها، از همان اولین چاپ، بالاترین وضوح چاپ حاصل می‌شود.

ماشین‌های‌ چاپ‌ مربوط‌ به‌ همه‌ روش‌های‌ چاپ،‌ ممکن‌ است‌ به‌ صورت‌ تک‌ رنگ‌ یا‌ چند‌ رنگ‌ ساخته‌ شوند، بعد‌ از‌ ماشین‌های‌ چاپ تک‌ رنگ،‌ بیشترین‌ تعداد‌ ماشین‌های‌ چاپ افست دو‌ رنگ‌ و‌ چهار‌ رنگ‌ ساخته‌ می‌شوند. در‌ ماشین‌های‌ ورقی‌ و‌ رول،‌ ترکیب‌بندی‌های‌ مختلفی‌ از‌ یونیت‌های‌ چاپ‌ (چند‌ رنگ)‌ ارایه‌ می‌شود‌ و‌ متناسب‌ با‌ نیاز‌ سفارش‌دهندگان‌ ماشین‌های‌ پنج‌ رنگ،‌ هشت‌ رنگ،‌ ده‌‌ رنگ‌ و‌ بالاتر‌ نیز‌ ساخته‌ می‌شوند.

دستگاه چاپ افست دو رنگ

دستگاه چاپ افست دو رنگ

با ورود کامپیوتر به دنیای گرافیک و چاپ، مراحل متعددی از پروسه چاپ، به طریقه کامپیوتری صورت می گیرد. در مرحله طراحی، اسکن، رتوش و اصلاح اورژینال ها، نمونه گیری، خروجی فیلم یا زینک و بالاخره جدیدا در خود دستگاههای چاپ برای تنظیم رنگها و کنترل فرآیند چاپ.امروزه شما در هر بخش از صنعت چاپ که مایل به فعالیت باشید، دانش و مهارت کار با کامپیوتر و نرم افزارهای مربوطه، جزیی لاینفک از تخصص شما خواهد بود. وقتی یک کار دو رنگ به لیتوگرافی می دهیم در نهایت دو فیلم زینک با ابعاد سطح چاپ به ما داده می شود.

که در چاپخانه این دوعدد فیلم زینک به ترتیبی که مشخص است به دستگاه بسته می شوند و چاپچی وظیفه تنظیم کردن فیلم زینک ها را بوسیله رجیسترها روی فیلم زینک را به عهده دارد. در نهایت کار با نظارت دقیق چاپ می شود و پس از طی مراحل پس از چاپ به مشتری تحویل می شود.