رای شما post

چاپ لیبل

یکی از مهم ترین گزینه هایی که برای طراح یک پوستر اهمیت دارد میزان تاثیرگذاری می باشد اینکه تا چه اندازه مخاطب جذب پوستر شده و یا نه با نگاهی سریع از پوستر گذشته و با خود می اندشید که ارزشی برای وقت گذاشتن ندارد.

میزان موفقیت یک پوستر با میزان تاثیر گذاری آن رابطه ی تنگاتنگی دارد و افرادی که برای معرفی امور و کار خود به چاپ پوستر روی می آورند, قصد دارند از طریق هزینه کردن در این راه به نتایج مفیدی دست پیدا کنند.

به نمایش گذاشتن موضوع اصلی خدمت و یا کار و همچنین خلاقانه بودن طراحی و از رعایت نکاتی چون سادگی و زیبایی می تواند در میزان تاثیرگذاری یک پوستر نقش داشته باشد اما استفاه از تصاویر و اشکال در کنار نوشته ها و عبارات می تواند میزان بیشترین میزان تاثیرگذاری را داشته باشد.

۱.طراحی مختصر پوستر با مطالب مفیدتر

هنگامی که روی طراحی پوستر متمرکز می شویم، حفظ و ایجاد تعادل نکته ای است که فکر ما را در گیر می کند. پوستر را با حجم وسیعی از اطلاعات سنگین و پیچیده نکنید. مطالب پوستر را به دو بخش تقسیم کرده و نکات مهم هر یک را ارزیابی کنید.

۲.توجه کردن

شما در ابتدا باید در مورد عکس ها و یا طرح های گرافیکی که قصد استفاده از آنها را دارید تصمیم گیری کنید. برخی از طراحان ترجیح می دهند از تصاویر گرافیکی زیاد استفاده کنند، که حتی گاهی باعث تخریب تخیلات و تصورات آنها نسبت به آنچه در مورد طرح نهایی پوستر در ذهن داشته اند می شود. برخی دیگر سعی می کنند از فضاهای باز زیاد برای ایجاد یک محیط تاثیر گذار استفاده کرده و مطلب را در یک قسمت محدود متمرکز کنند. البته نقش فونت را نمی توان نادیده گرفت چون یک فونت ماسب در یک پوستر باعث متوقف کردن عابر و جلب توجه او برای خواندن مطالب آن می شود. نکته ای که به آن اشاره شده اصل اولیه طراحی یک پوستر خوب و مطلوب است.

۳.استفاده از رنگ ها به صورت هوشمندانه

توجه به رنگ بندی پوستر اهمیت زیادی دارد. اگر قبلا چیزی در مورد تئوری رنگ نمی دانستید توصیه می کنم آن را یاد بگیرید. برای تکمیل رنگ بندی ها از تخیلات و قوه تصور خود استفاده کنید.

۴.طراحی ساده پوستر

شما ایده های خود را بواسطه رنگ ها و عناصر گرافیکی و متن به تصویر می کشید، اما به یاد دشته باشید که بکار بردن حجم زیادی از متن در پوستر اصلا ایده خوبی نیست. شما می توانید یک آدرس اینترنتی برای کاربرانی و مخاطبانی که به دنبال جزییات هستند در پوستر قرار دهید. هیچ کس نمی خواهد بایستد و مدت وقت خود را صرف خواندن مطالب یک پوستر کند.

۵.تفکر در زمینه اطلاعاتی که باید وارد پوستر گردد

پوستر را با ارائه قسمتی از اطلاعات ضروری و مهم شروع کنید، و به دنبال آن اطلاعاتی که به نسبت از درجه اهمیت پایین تری هستند را قرار دهید. قرار دادن اطلاعات با این ترتیب باعث می شود چشم بیننده هر قسمت را پس از دیگری دنبال کند تا به انتهای مطالب برسد.