رای شما post

لیبل پرینتر نوعی از چاپگر است که برای چاپ برچسب های (لیبل) متصل به اشیا برای ردگیری استفاده می شود و خرید لیبل پرینترها یا لیبل زن ها و استفاده از آنها امروزه بسیار همه گیر شده است. چاپگر توسط  USB به کامپیوتر وصل می شود. امروزه لیبل پرینتر فروشگاه ها از تکنولوژی چاپ حرارتی استفاده می کنند که نیازمند استفاده از کارتریج یا تونرها نیستند و این باعث صرفه اقتصادی بالایی برای آنها می شود.

درست مانند خرید هر سخت افزار دیگر، مواردی وجود دارد که شما باید هنگام خرید لیبل زن و چاپگرهای بارکد آنها را مد نظر داشته باشید. در این مقاله شما ۸ نکته ی مهم که پیش از اقدام به خرید لیبل پرینتر باید آنها را مدنظر قرار دهید را یاد خواهید گرفت.

۸ نکته مهم در خرید لیبل پرینتر، لیبل زن و بارکد پرینتر

  1. حجم کاری

یکی از سوال های مهم که شما باید از خودتان بپرسید پیش از خرید یک لیبل پرینتر، این است که حجم کار چاپ شما چقدر است؟ در بازار انواع و سایزهای مختلفی جهت خرید لیبل پرینترها و بارکد پرینتر ها وجود دارد که همه آنها به شما اطمینان می دهند که تمام نیازهای شما را برطرف خواهند کرد. برای مثال برای کسی با حجم چاپ سنگین که یکبار در سال اتفاق می افتد، می تواند با خرید لیبل پرینتر حرفه ای نهایتا ۱۰۰ کپی در روز را انجام دهد.

برای کسی با مشغله کاری متوسط در مقایسه با کسی با سفارشات کم دارد تفاوت هایی وجود خواهد داشت. انتخاب و خرید لیبل پرینتر و بارکد پرینتر که بتواند ۵۰۰ تگ روزانه چاپ کند، به شناخت نیازهای شما مربوط خواهد بود. به صورتی که اگر تعداد مصرف بالایی از لیبل ها دارید می بایست به قصد خرید لیبل پرینتر حرفه ای تر که توانایی تولید بالاتری دارد بروید.


انجام تمامی امور چاپ در مرکز چاپ قاصدک سفید


  1. شناسایی موارد استفاده از تگ ها

لیبل زن را می توان برای چاپ نمونه های مختلفی از تگ ها، با توجه به نیاز مشتریان و یا نیاز سازمان، استفاده کرد. بارکد پرینتر ها هم برای ردگیری محصولات، بیمارها، در ارتش یا مدارس و … به کار گرفته می شوند. دانستن اینکه تگ های شما چه کاربردی خواهند داشت به شما کمک خواهد کرد که بهترین بارکد پرینتر را برای چاپ تگ های بادوام انتخاب کنید. در مجله ی “مدیر برتر”، دنیس کرولی می گوید که این تگ ها برای تبدیل شهر به مکانی سرزنده و شادی آور است. هم چنین برای مسیریابی راحت تر و برای تشویق مردم برای گردش در شهر.

خرید لیبل پرینتر

خرید لیبل پرینتر

  1. وضوح مورد نیاز در چاپ

این مورد نیز از موارد مهمی است که شما در هنگام خرید لیبل پرینتر باید مد نظر قرار دهید. برای داشتن بارکدی واضح شما نیازمند یک چاپگر با وضوح بالا هستید. دستگاهی که بتواند حداقل ۲۰۳ نقطه در هر اینچ تولید کند، احتمالا نتایج واضحی به شما خواهد داد. در مواردی که شما چاپی با تراکم بالا می خواهید باید به فکر خرید لیبل پرینتر باشید که نقاط بیشتری در هر اینچ ایجاد کند تا بهترین نتیجه را بگیرید.

  1. روش چاپ

معمولا سه روش چاپ وجود دارد که می توانید بسته به کیفیت مورد نیازتان، یکی از آنها انتخاب کنید. این روش ها شامل جوهرافشان، حرارت مستقیم و انتقال حرارت می باشند. جوهرافشان همانطور که از نامش پیداست از جوهر استفاده می کند و با ایجاد نقاطی در فواصل بسیاد نزدیک کار می کند. عیب آن در ایجاد نشتی جوهر در برخی چاپ هاست، بنابراین استفاده از چاپگر بارکد جوهر افشان توصیه نمی شود.

بارکد پرینتر های حرارتی، حرارت مستقیم گرمایی به برچسب بارکد (که در مقابل اشعه ی ماورا بنفش ، دمای زیاد یا کم حساس می باشد) اعمال می کند. این نوع چاپگر نیازمند هیچ گونه کارتریج یا تونری نیست زیرا اصلا از جوهر استفاده نمی کند. بارکد این چاپگرها بسیار بادوام نیستند.

از طرف دیگر، با تهیه لیبل پرینتر انتقال حرارتی، به دلیل آنکه، گرما توسط نواری که با وکس پوشش داده شده منتقل می شود، هنگامی که وکس حرارت می بیند، روی کاغذ ذوب می شود و چاپ های بادوام و واضح تولید می کند.

روش کار لیبل پرینتر

روش کار لیبل پرینتر

  1. سایز برچسب ها

هر سایز از لیبل زن، سایز متفاوتی از برچسب را چاپ می کند. این به شما بستگی دارد که نیازمند چه سایز برچسبی باشید. در این صورت است که شما می توانید به انتخاب درستی در مورد خرید لیبل پرینتر برای چاپ برچسب هایتان داشته باشید.


انجام تمامی امور چاپ در مرکز چاپ قاصدک سفید


  1. سازگاری چاپگر با کامپیوترتان

این مورد فاکتور مهم دیگر که در هنگام تهیه لیبل پرینتر نباید فراموش کنید. در بازار مدل های مختلفی وجود دارد و این وظیفه ی شماست که مدلی انتخاب کنید که بالاترین سازگاری را با کامپیوتر و سیستم عاملی که با آن کار می کنید را داشته باشید. مسلما شما نمی خواهید در شرایطی قرار بگیرید که بعد از تهیه لیبل پرینتر بسیار مناسب، متوجه شوید که پرینتر با کامپیوترتان سازگار نیست. در این موقعیت شاید مجبور شوید یکی از آنها را با نمونه ای سازگار تعویض کنید.

  1. اتصال چاپگر

دقیقا مانند سازگاری، حتما مطمئن شوید که چاپگری را خریداری نموده اید که مجبور نباشید زمان زیادی را صرف اتصال چاپگر به شبکه دستگاه هایتان کنید. یک چاپگر خوب چاپگری است که به راحتی و بدون معضلات اضافی برای قرار گرفتن در شبکه آماده شود.

  1. قیمت لیبل پرینتر

این مورد فاکتوری است که شما پیش از انجام هر خریدتان باید همیشه مدنظر قرار دهید. فروشنده های زیادی وجود دارند که چاپگرهای بارکد عرضه می کنند و شما دچار تردید می شوید که از کدامیک باید خریدتان را انجام دهید. مخصوصا که هر فروشنده ای قیمت متفاوتی را ارایه می دهد. در هنگام خرید، شما تمام سوالات مربوط به لیبل پرینتر مورد نظرتان را پاسخ می دهید و چاپگر مورد نظر را در قیمتی رقابتی خریداری خواهید کرد.