رای شما post

امروزه آنقدر به دنیای دیجیتال عادت کرده ایم که نحوه آماده سازی طرح هایمان برای تولید پوستر و چاپ روی کاغذ را عمدتاً فراموش کرده ایم. پوستر هایی که طراحی می شوند برای اینکه بیشترین مخاطب را سمت خود جذب نمایند باید دارای یک سری ویژگی های مشخصی باشند. اگر در این فکر هستید که طرح های خود را به شکل پوستر چاپ کنید، این مقاله شما را در مورد نحوه چاپ طرح هایتان راهنمایی می کند.

اهمیت املاء و نوشتار کلمات

هیچ چیز مخرب تر از نوشته شدن اشتباه کلمات نمی باشد. معمولاً در حروف چاپی بی دقتی به راحتی رخ می دهد؛ بنابراین چک کردن املاء کلمات قبل از چاپ بسیار تا بسیار مهم است و باید با دقت و چک کردن زیاد انجام شود. بعد از نوشتن شمای مطلبی که می خواهید در پوستر به نمایش در بیاید، می بایست به صورت دقیق نسبت به بررسی نوشته ها اقدام کرد و مطالب نوشته شده را به دقت خواند تا بعد از طراحی و تولید پوستر، غلط املایی در نوشته وجود نداشته باشد.

تعیین رزولوشن مناسب

فایل های چاپ معمولاً سنگین هستند. در چاپ و تولید پوستر، یکی از مشکلات و تأخیرهایی که ممکن است در کار ایجاد شود، برگشت طرح از سوی چاپگر به دلیل کیفیت و رزولوشن پایین آن است. اندازه فایل هایی که برای چاپ در نظر گرفته می شوند باید DPI 300 (نقطه در اینچ) باشند. هرچه تعداد نقاط سازنده عکس بیشتر باشند، رزولوشن بالاتر و تصویر باکیفیت تر است. تعداد نقاط بیشتر در هر اینچ به معنی چاپ با کیفیت تر می باشد. زمانی که رزولوشن بسیار پایین باشد، نتیجه کار یک پوستر پیکسل پیکسل شده و تار خواهد بود.

تعیین اندازه مناسب

اندازه چاپ پوسترهای رایج، A2 ، A3  و A4 می باشد. نوع و وزن کاغذ به چاپگر بستگی دارد؛ اما کاغذهای ۱۷۰gsm Silk، Gloss Art FSC و یا ۱۵۰gsm گزینه های مناسبی هستند. GSM مخفف گرم در هر مترمربع است و برای بیان میزان وزن کاغذ به کار می رود.


چاپ پوستر فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


آماده سازی فایل ها

فایل های چاپ را در فرمت PDF یا TIFF بدون فشرده سازی آماده سازید. ارسال فایل های JPG نیز درصورتی که رزولوشن آنها به اندازه کافی بالا باشد امکان پذیر است. بنابراین اگر می خواهید یکی از عکس هایی که با گوشی موبایل خود گرفته اید را به صورت پوستر چاپ کنید می توانید با ارسال عکس به صورت فرمت JPG چاپ آن را انجام دهید؛ اما باید دقت کنید که لبه های عکس بریده می شوند و رنگ تصویر تغییر می کند.

طراحی و تولید پوستر

طراحی و تولید پوستر

انتخاب مناسب ترین مراکز چاپ پوستر

چاپگرهای مختلف، نیاز به تخصص های مختلفی نیز دارند؛ بنابراین عمل به توصیه های شخصی دارای ارزش و اهمیت است. برای مثال، در انگلستان، Metroprint به دلیل کار تخصصی کیفیت بالا و به عنوان یکی از معدود مکان هایی که از چاپگرهای منبع نور لیزری و نسخه های چاپی فتوگرافیک سیاه و سفید اصل استفاده می کند، شناخته شده است. علاوه براین، در تولید چاپ های کریستال شفاف با کیفیت بالا روی کاغذهای باکیفیت Kodak نیز شناخته شده می باشد.

چک کردن فونت

همیشه قبل از چاپ، نسخه پیش از تولید پوستر را چک کنید. در این حالت، اگر مشکلی وجود داشته باشد، مانند استفاده از فایل های RGB یا قرار نگرفتن فونت های استفاده شده، مشخص می شود،. در برنامه InDesign، قابلیتی به نام “pre-flight” وجود دارد. این برنامه می تواند تمام فایل ها و لینک های چاپ را به صورت یک فولدر جمع آوری کند (File> Package)؛ که این کار باعث ذخیره فونت های از دست رفته می شود.


چاپ پوستر فوری با بهترین کیفیت در چاپ قاصدک سفید


انتخاب رنگ مناسب

برای استفاده از رنگ سیاه در چاپ و تولید پوستر، انواع مختلف رنگ سیاه وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید (RGB، Photoshop، خنثی زنده، سیاه معیار، فلت، سیاه طراحان و غیره).

توصیه می شود که از رنگ سیاه RGB استفاده نشود زیرا این رنگ بیشتر برای وب و دیجیتال استفاده می شود و در هنگام چاپ و تولید پوستر، رنگ پریده و خاکستری به نظر می رسد. نوع رنگ سیاهی که انتخاب می کنید به طور کامل به فرآیند چاپ و نوع کاغذ مورد استفاده، به خصوص هنگام چاپ رنگ های سیاه غلیظ و تیره، بستگی دارد.

قبل از تولید پوستر طراحی شده با رنگ سیاه، وقت زیادی به انتخاب و امتحان کردن رنگ سیاه مناسب اختصاص دهید. اگرچه این کار ممکن است زمان بر و وقت گیر باشد اما ارزش خواهد داشت و از خراب شدن طرح پوستر شما جلوگیری می کند.