رای شما post

Ghasedak Print

چاپ قاصدک

چاپ لیبل پشت چسب دار

چاپ لیبل پشت چسب دار نقش برجسته‌ای را در جذب مشتری در بازار امروز دارد. برچسب پشت چسب دار وظیفه بیان ویژگی‌ها، معرفی برند، تاریخ مصرف و وجه تمایز‌های این محصول با رقبایش را دارد. ولی مهم ترین تاثیر چاپ لیبل پشت چسب دار، جذب مشتری است. شما فقط هفت ثانیه زمان دارید تا مشتری را متقاعد کنید، محصول شما را خریداری کند. در این زمان مشتری فقط به لیبل پشت چسب دار و اطلاعات روی آن چشم دوخته است. در صورتی که به چاپ لیبل پشت چسب دار مطلوب بپردازید، می‌تواند نقش بزرگی را در تجارت ایفا کنید.

لیبل‌های پشت چسب دار معمولا از جنس کاغذ و پلاستیک تولید می‌شوند. در تولید این برچسب‌ها از سه ماده اصلی استفاده می‌شود که اولین ماده کاغذ است و به عنوان پایه اصلی به کار برده می‌شود. دومین ماده پلاستیک است که در قسمت زیرین کار استفاده می‌شود. لایه میانی این کار دارای چسب مخصوص است که برای متصل کردن دو لایه استفاده می‌شود.

در چاپ لیبل پشت چسب دار از متریال‌های دیگری نیز استفاده می‌شود. یکی از این متریال‌ها که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، پی وی سی است. در این نوع لیبل‌ها از پی وی سی برای مواردی که نیاز به لیبل ضد آب باشد استفاده می‌شود. معمولا لیبل‌های پشت چسب دار کاربردهای متنوعی دارند و در مصارف مختلفی به کار می‌روند. برای استفاده از هر نوع از این لیبل‌ها لازم است تا ماده اولیه مشخصی استفاده شود. در نهایت لیبل‌ها با مواد اولیه متفاوت جهت تولید و چاپ به چاپخانه‌ها منتقل می‌شوند.

به طور کلی هدف چاپ لیبل پشت چسب دار، معرفی کالا‌ها است. اگر برای معرفی محصول خود به مشتریان نیاز به چاپ لیبل پشت چسب دار مناسب دارید، در ادامه همراه ما باشید.

 

چاپ لیبل پشت چسب دار چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای علامت زدن یا درج لیبل و لوگو بر روی محصول، چاپ لیبل پشت چسب دار است. چاپ لیبل پشت چسب دار بسیار شفاف و باکیفیت است. در تولید این لیبل‌ها از مواد به‌خصوصی استفاده می‌شود تا قابلیت رها شوندگی مطلوبی را کسب کنند. به همین خاطر، لیبل‌های پشت چسب دار نرم و نازک هستند اما به‌راحتی پاره نمی‌شوند. این نوع برچسب‌ها در صنایع مختلف بسیار کاربردی و مطلوب هستند. از کاربردهای چاپ لیبل پشت چسب دار می‌توان به برچسب‌های بطری‌ها، درج لوگو روی بسته ‌بندی محصولات، قوطی‌های کنسرو و… اشاره کرد.

ترکیبات به‌ کار رفته در ساخت این لیبل عبارت است از یک سطح رویی شفاف، پلی‌پروپیلن سفید و کاغذ و آلومینیوم و چسب. انواع مختلفی از این نوع برچسب وجود دارد و آن‌ها به‌ صورت چاپ‌های شفاف و کات شده یا کات نشده یافت می‌شوند. قیمت چاپ لیبل پشت چسب دار معقول است و نسبت به کارایی آن از تناسب خوبی برخوردار است.

لیبل‌های پشت چسب دار بیش از یک برچسب ساده هستند. آن‌ها گزینه‌ای قابل اطمینان برای نشانه گذاری در عموم صنایع و کسب ‌و ‌کارها هستند. چرا که آن‌ها را می‌توان برای طیف وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار داد.

با چاپ لیبل پشت چسب دار به صورت رنگی، می‌توان برچسب‌هایی ایجاد کرد که به بهترین شکل، نیازهای مشتری را پاسخ دهند. لیبل‌های پشت چسب دار بر روی بطری یا شیشه محصولات غذایی به کار می‌روند. اما بعد از مدتی طولانی، خاصیت چسبندگی، کیفیت و زیبایی خود را از دست نمی‌دهند.

در نتیجه، بدون در نظر گرفتن این که در کدام صنعت فعالیت می‌کنید، به چاپ لیبل پشت چسب دار نیاز دارید.

انواع چاپ لیبل پشت چسب دار

چاپ لیبل پشت چسب دار یکی از موارد مورد نیاز و مهم برای تکمیل فرآیند بسته ‌بندی بسیاری از کالاها محسوب می‌شود. از طریق چاپ لیبل پشت چسب دار شفارشی، می‌توانید به شخصی سازی بسته بندی محصول‌تان بپردازید. به دلیل هزینه بالای تولید بسته بندی‌های اختصاصی، برای ایجاد هویت بصری برند می‌توان از انواع لیبل در ابعاد مختلف استفاده کرد. در چاپ لیبل پشت چسب دار طراحی، اندازه و نوع برچسب از اهمیت بالایی برخوردار است.

لیبل پشت چسب دار در واقع از دو لایه، قسمت رویی و چسب تشکیل شده است. با توجه به کاربرد و محل نصب برچسب، لیبل‌های پشت چسب دار دارای انواع مختلفی هستند. در ادامه به معرفی انواع لیبل‌های پشت چسب دار پرداخته‌ایم:

 • وید “Void Label”
 • تایوک “Tywac Label”
 • اموال “Asset Label”
 • متال “Metal Label”
 • کاغذی “Paper Label”
 • رول پارچه‌ای “Fabric Roll”
 • تگ امنیتی “Tag Label”
 • حرارتی “Thermal Label”
 • پی وی سی “Pvc Label”
 • سکوریتی”Security Label”
 • پشت متال “Back Metal Label”
 • بی رنگ و شفاف “Transparent Label”
چاپ لیبل پشت چسب دار - قاصدک پرینت

طراحی چاپ لیبل پشت چسب دار

طراحی و چاپ لیبل پشت چسب دار با توجه به جنس، کاربرد و محل قرارگیری آن، در سایز‌ها و برش‌های مختلفی انجام می‌شود.

در طراحی چاپ لیبل پشت چسب دار اولین مرحله، انتخاب سایز است. برای انتخاب سایز لیبل پشت چسب‌ دار، فضای موجود روی محصول، شکل هندسی و استفاده از حداقل فضای کاغذ در نظر گرفته می‌شود. سپس سایز لیبل انتخاب شده و شکل اولیه لیبل طراحی می‌شود.

مجموعه قاصدک پرینت کلیه خدمات طراحی و چاپ لیبل پشت چسب دار را ارائه می‌کند. طراحی لیبل اختصاصی، چاپ لیبل به دو صورت چاپ افست و دیجیتال و… از خدماتی است که قاصدک پرینت به شما ارائه می‌کند.

در مرحله بعد با توجه به کاربرد لیبل به طراحی گرافیکی و نوشتن مطالب روی برچسب دقت می‌کنند. معمولا برای داشتن یک متن خوانا و زیبا از رنگ مشکی استفاده می‌شود. رنگ مشکی زیبا و بدون رنگ اضافی دور حروف، بیشترین طرفدار را در بین مخاطبان دارد.

آنچه در طراحی چاپ لیبل پشت چسب دار اهمیت دارد، تعیین دقیق محل برش است. طراحان ۵ میلی ‌متر حاشیه امن برای لیبل‌های پشت چسب‌ دار در نظر می‌گیرند. در این فاصله ۵ میلی ‌متری از نوشتن مطلب، قرار دادن لوگو، قرار دادن بارکد و… اجتناب می‌شود. برای زیبایی بیشتر و حرفه‌ای تر شدن طراحی لیبل، رنگ پس زمینه در این ناحیه ۵ میلی‌ متری ادامه داده می‌شود.

چاپ لیبل پشت چسب دار به صورت تک رنگ تا ۵ رنگ امکان پذیر است. روش‌های چاپ لیبل‌ پشت چسب ‌دار متفاوت است و هر روش چاپی، فرمت رنگی خاص خود را دارد.

در نهایت، طراحی چاپ لیبل پشت چسب دار و ارسال فایل به چاپخانه انجام می شود. در این مرحله، علاوه بر ارسال فایل اصلی، یک فایل تک رنگ مشکی منطبق بر فایل اصلی ارسال می‌شود.

چاپ لیبل پشت چسب دار - قاصدک پرینت

قیمت لیبل پشت چسب دار

برای اینکه از قیمت دقیق چاپ لیبل پشت چسب دار آگاه شوید، باید چهار نکته را به کارشناس فروش اعلام کنید:

 1. سایز لیبل
 2. تعداد لیبل
 3. جنس لیبل
 4. نوع برش لیبل

با مشخص کردن این چهار مورد به کارشناس فروش کمک می‌کنید که قیمت چاپ لیبل پشت چسب دار را دقیق‌تر برایتان محاسبه کند.

در هنگام انتخاب و خرید لیبل پشت چسب دار معیارهایی که در نظر دارید را مشخص کرده و زود تصمیم‌گیری نکنید. توجه داشته باشید که باید لیبلی را انتخاب کنید که چسبندگی بهتری دارد. اما در نظر داشته باشید که چسبندگی لیبل بر روی محصول فقط یکی از معیارهای مهم در انتخاب برچسب مناسب است.

قابلیت برش لیبل، پایداری شیمیایی درونی و حفظ چسبندگی پس از جدا شدن از سطح از عوامل مهم در هنگام خرید لیبل هستند. به طور کلی عملکرد کلی لیبل‌های پشت چسب دار تحت این شرایط سنجیده می‌شود